אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

חברי הכנסת דב חנין וניצן הורוביץ תומכים במאבק נגד תוכנית אטיאס

חברי הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) ודב חנין (חד"ש), הביעו בימים האחרונים תמיכה פומבית במאבק המשותף לעצירת תוכנית אטיאס לבניית עיר לחרדים בלבד בחריש.

ח"כ חנין פרסם הודעה באתר ובפייסבוק שלו, בה אמר: "חייבים לעצור את התוכנית האנטי-סביבתית והאנטי-חברתית להקמת העיר החרדית הענקית בואדי ערה. תוכנית השר אטיאס, 'להצניח' לאזור עיר של 150 אלף תושבים חרדים, שתהיה החמישית בגודלה בישראל, תגרום להרס של אלפי דונמים של שמורת יער ייחודית, תפקיע קרקעות של יישובים ערביים ויהודיים באזור ותגרש בפועל את המשפחות החיות כיום ביישוב חריש.

"אסור להתעלם ממצוקת הדיור של האוכלוסייה החרדית בארץ, ויש לפעול במהירות לפתרונה – אך תוכנית אטיאס, לא רק שפוגעת באוכלוסיית האזור ובסביבה, גם אינה מהווה מענה אמיתי למגזר החרדי. הממשלה מציעה תוכניות דיור מבלי לתת את הדעת על כך שיש להציע גם פתרונות תעסוקה – ושבה ומציבה את האוכלוסייה החרדית, שאינה מעוניינת לריב עם שכניה, בלב עימות. אני תומך במאבק היהודי-ערבי החשוב לעצירת תוכנית אטיאס וממשיך לפעול לסייע לו".

ח"כ הורוביץ פרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו בה אמר: "המאבק של תושבי חריש נגד הפיכת היישוב הקטן למטרופולין חרדי ענק הוא הדוגמה המובהקת ביותר למקומות אליהם יכולה להגיע תנועת ש"ס בקידום האינטרסים הסקטוראלים שלה. אנחנו תומכים במאבק של תושבי חריש והאזור כולו – וקוראים לכם להצטרף גם למאבק הצודק הזה".

תגובה אחת

  1. פיני צור
    Posted 24 באוקטובר 2010 at 9:55 | Permalink

    חברי כנסת נכבדים, מאבק זה חורג מחריש המהווה סימפטום השתלטות העסקנים הפוליטיים על השטחים הפתוחים בישראל. נדמה לי שניתן להקים חזית שתפקיע את זכות הניצול הפוליטי של קרקע הלאום. יש די והותר שטחים שנתפסו כבר ע"י גופים חרדים פנטיים למיניהם, יתכבדו וירחיבו שטחים אלה ואלה בלבד. צאו למאבק ציבורי ויש להניח שתהא תפארתכם בדרך הזו; רק מחאה ציבורית רחבה יכולה לתרגם את הסלידה מהעסקונה החרדית ואתם יכולים להובילה

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*