אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

אטיאס וההטעיות

אתמול בערב שודר אייטם בלונדון וקירשנבאום על המאבק שלנו בחריש. מטעמנו הופיע חמי בר-אור, ראש המטה לעתיד חריש והאזור. מטעם השר אריאל אטיאס הופיע השר אריאל אטיאס, שנתן מופע מרהיב של טעויות ואי-דיוקים במקרה הטוב, וסילופים במקרה הרע. הנה הוידאו, ומיד מתחתיו נתקן את שגיאותיו של השר.

אטיאס: "כרגע אנחנו מדברים על כ-9,000 יחידות דיור… כ-50 אלף תושבים"
אמנם השר אטיאס מקפיד להשתמש במילה "כרגע", אבל גם כעת התוכניות של המשרד שלו מדברות על מספרים אחרים לגמרי. הנה לדוגמה מצגת של משרד השיכון, תחת הכותרת "חריש – עיר חרדית חדשה", בה כתוב (עמוד 3) כי יעד האכולוסיה בחריש הוא 150,000 איש. מעבר לזה, בתוכניות המפורטות שמשרד השיכון של אטיאס הפקיד מדובר על 25 אלף יחידות דיור, שהם 120 אלף איש עם אפשרות פיתוח הלאה – לפרטים אפשר להסתכל בהתנגדות של עמותת אדם טבע ודין לתוכנית המפורטת, עמודים 7-8.

אטיאס: "אין דורש לקרקעות, אין מי שרוצה לגור שם. היחידים שרוצים לעבור לגור שם הם חרדים"
שקר גס. משרד השיכון מונע זה שנים אפשרות לבינוי בחריש על גבי התשתיות הקיימות. מאות משפחות מבקשות כיום לגור בחריש, וקיימת אף קבוצת רכישה במסגרת התאגדות חריש הירוקה. הסיבה שמשרד השיכון חוסם אפשרות של בינוי ע"פ התשתיות היא בדיוק כדי לקדם את תוכנית העיר החרדים.

בנוגע לכך שרק חרדים מוכנים לעבור לגור בחריש – שווה לקרוא את מה שאמר אראל בן-משה, מנהל המגזר החרדי בחברת תיווך הנדל"ן אנגלו-סכסון, לכתבת סופשבוע ליאת שלזינגר: "החרדים לא יבואו. אני בעצמי חרדי ואני לא מכיר מישהו שירצה ללכת לשם".

אטיאס: "זה לא מיועד רק לחרדים ברמת מכרז. נאפשר לחילונים להמשיך לגור שם"
מול ההבטחה הזאת, שווה להביא את דבריהם של אנשי אטיאס. נסים דהן, ראש המועצה הממונה מטעם ש"ס, הסביר בראיון לערוץ 7 מי יוכל לגור בחריש: "כל חסידות תקיים ועדות קבלה ואני מקווה שלקראת פסח נתחיל את השיווק, גם אדם חילוני שירצה לגור יוכל לעשות זאת אם יקבל על עצמו עול תורה ומצוות".

בשיחה עם תושבי חריש, אמר דהן: "לא רוצים? אז לכו לגור עם הפלסטינים. פה זה לא מצפור בגליל. פה תקום עיר חרדית של 200-150 אלף תושבים בעזרת השם. זהו המנדט שלי. בשביל זה הביאו אותי לכאן. אני מוניתי על יד ממשלת ישראל לצורך העניין הזה".

יגאל שחר, מינוי של אטיאס ליו"ר ועדת התכנון המיוחדת לחריש, בשיחה עם תושבי חריש: "העיר הזאת מיועדת לחרדים. בתוכנית הזאת אין איזורים או שכונות או רובעים או מבנה אחד שהוא מיועד לאנשים חילונים. אין. לא קיים. חברים, אף אחד לא יעזור לכם להישאר פה. אתה רוצה אני אגייר אותך. תהיה עם כיפה אז תישאר פה".

אטיאס: כוונה פוליטית לייהד את ואדי-ערה? "ממש לא".
שוב כדאי להפנות את כבוד השר לדברים שאמרו שליחיו. במקרה הזה שוב ראש המועצה דהן, שאמר לתושבי חריש: "מדינת ישראל רוצה לעשות כאן סדר כדי שהערבים לא ירימו את הראש. הערבים יכולים לסגור את ואדי ערה ולחתוך את המדינה לשתיים. 150 אלף יהודים שיגורו פה יכניסו אותם לפרופורציה. זהו נושא בעל חשיבות עליונה לביטחון מדינת ישראל".

—-
עזרו לנו במאבק לעצירת תוכנית אטאיס: שלחו את המצגת שלנו לכל החברים והמשפחה, אם טרם עשיתם זאת. חתמו על העצומה, אם טרם עשיתם זאת. הזמינו את כולם לעמוד שלנו בפייסבוק. דברו על מה שקורה פה עם החברים, בעבודה, עם המשפחה.

4 תגובות

 1. נעם הלל
  Posted 11 באוקטובר 2010 at 14:16 | Permalink

  אטיאס אכן מטעה ועושה הכל כדי לקדם את חריש החרדית על חשבונם של שאר אזרחי ישראל שימשיכו לשלם מיסים ולקנות דירות במחירים מופקעים במקומות אחרים תוך סיבסוד מלא של חריש החרדית !!!
  יש אלפי משפחות ישראליות שהיו רוצות לגור באזור מקסים זה וצריך לדאוג לכולם !!!
  די לקומבינות, נמאס לנו לסבסד את כולם במדינה כשאף אחד לא דואג לנו, אזרחים פשוטים שמשרתים בצבא ומשלמים מיסים כדין!!!
  חריש לכווווווווווווווווווווווווווולם !!!

 2. אורי
  Posted 11 באוקטובר 2010 at 15:49 | Permalink

  כוחנות שמה . מישהו רוצה להתנאות בהישגיו בפני הרב/בוחרים שלו , וגירוש חילונים ייקרא "העלאת קרנה של תורה" בכיבוס הלשון החרדי , הוא ממש הישג.
  המהפכה הציונית בחיי העם הזה נדחקת מפני הבזים לה במימונה ובחסותה. הנורמליות והנסיון לחיות כחלק מבני הסביבה נכשלים מול "ספרדי חרדי לבדד ישכון ובאשכנזים/ערבים/חילונים גם אם ספרדים ל א י ת ח ש ב!!" ואחר כך גם יתגאה בכך

 3. רות נוה
  Posted 11 באוקטובר 2010 at 16:44 | Permalink

  צריך להלחם בהם בכל הכלים האפשריים כולל בג"צ!!!! הם רוצים להשתלט על כל המדינה ולהורסה על חשבוננו.
  ראו כיצד הצלנו את חוף פלמחים מידי כרישי נדל"ן .החלו בכך קומץ שאנשים והצלחנו .לכן אסור לנו לוותר להם ולהרוס נוף מדהים שכזה ומליוני שקלים שכבר הושקעו שם ועל חשבוננו לשפוך עוד ועוד מליונים.אני חזקת את ידיכם.

 4. Posted 11 באוקטובר 2010 at 17:27 | Permalink

  השר אטיאס משקר במצח נחושה. כל מה שהוא וש"ס רוצים זה ליהד את המדינה בכל מובן שהוא. מה שיקרה אם אכן זה יקרה,מאורעות אוקטובר היו רק קדימון בזעיר אנפין,הערבים שגרים באזור יתפוצצו כי יפקיעו להם קרקעות ויגדרו אותם. אטיאס מחרר מלחמה באזור שהוא ממילא נפיץ.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*