אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

אטיאס מאיים ואטיאס חוגג – אבל באקסלוסיביות

רצינו לעדכן אתכם על כמה מהדברים שקרו השבוע. קודם כל, יוסי גורביץ – כנראה הבלוגר הפוליטי הנקרא ביותר בארץ – פרסם פוסט מעניין שמתייחס למאבק בחריש. הנה ציטוט:

"ואם זה לא היה מספיק, פרנסתה של חריש תוטל על ערביי האזור. החרדים (…) ארנונה הם לא משלמים, ומישהו אחר יצטרך לכלכל אותם. בהצעות ששלח דהן למשרד הפנים, הוא מתייחס לכך במפורש ועל כן הוא מציע להרחיב את גבולה של חריש כך שהיא תשלוט גם באזורים התעשייתיים המעטים שיש בוואדי ערה, כדי שכספי הארנונה שלהם יזרמו אליה ויממנו, בעמלם של הפלסטינים, את תינוקות בית רבן".

איריס האן מהחברה להגנת הטבע פרסמה מאמר מעולה על המאבק בחריש באתר צו פיוס. הנה ציטוט:

עמדתה העקבית של החברה להגנת הטבע היא שאין כיום הצדקה להקים בישראל ישובים חדשים, ואין זה משנה מהו מגזר האוכלוסייה: דתיים-לאומיים, חרדים, ערבים ועוד, אלא לעבות יישובים קיימים ולחזק אותם. מגמה זו, בה כל מגזר דורש לעצמו יישוב נפרד היא בעייתית ביותר, והרסנית לעתיד הסביבה, והחברה, בישראל.

במהלך השבוע שחלף התבשרנו שהשר אריאל אטיאס, המנוע האנושי של התוכנית להקמת העיר הענקית לחרדים בלבד על חריש, חגג עם חבריו ומשפחתו במזל טוב את יום הולדתו ה-40. את מסיבת יום ההולדת ערך אטיאס לעצמו במקום אקסקלוסיבי – מנהרות הכותל. למסיבה הסגורה של אטיאס הגיעו שועי הארץ: טייקונים כנוחי דנקנר, פוליטיקאים כציפי לבני ונשיאים כשמעון פרס. העובדה שבאופן עקרוני אין אפשרות לקיים אירועים פרטיים וסגורים במנהרת הכותל לא הפריעה למר אטיאס ואורחיו בחגיגה – אטיאס הוא לא אדם מהיישוב, ואם צריך, ניתן לסגור בשבילו גם את הכותל. התנועה לאיכות השלטון שלחה מכתב חריף בנושא ליועץ המשפטי לממשלה.

ועוד אצל אטיאס: השר השתתף בנכס של עמותת גשר ואיים בו כי אם לא יאפשרו לו להמשיך להקים ערים לחרדים בלבד, התוצאה תהיה ש"החרדים יכבשו שכונות חילוניות". באותו הכנס, כדי להדגים מחויבות אישית לנושא ההפחדה וההפרדה המגזרית שעליה הוא משחק ציבורית, אמר השר שלא יאפשר לילדיו להיפגש עם צעירים חילונים למטרת היכרות וחילופי דעות. זה מה שנקרא, אקסלוסיביות. אגב, אפשר לברך את שר השיכון על עוד הישג חשוב: בשבוע שעבר הוחלט להקשיח את התנאים למשכנתאות ולהעלות את הריבית.

ולסיום, בשבוע החולף עלה לכותרות מאבק שנשמע קצת מוכר: ראשי ועסקני ש"ס הולכים להפוך את היישוב החרדי הקטן קריית יערים, בפאתי ירושלים ובלב אזורים בעלי חשיבות גבוהה מבחינת שמירת טבע ונוף, ליישוב עירוני של 20 אלף תושבים. זאת על חשבון שמורות הטבע היפהפיות באזור ועל חשבון הכפר אבו גוש. לקריאת הכתבה ב"הארץ".

——
עזרו לנו במאבק לעצירת תוכנית אטיאס: שלחו את המצגת שלנו לכל החברים והמשפחה. חתמו על העצומה, אם טרם עשיתם זאת. הזמינו את כולם לעמוד שלנו בפייסבוק. דברו על מה שקורה פה עם החברים, בעבודה, עם המשפחה.

כעת ניתן גם לשלוח תרומות למאבק – לחצו כאן כדי להגיע לאתר המאובטח

תגובה אחת

 1. Posted 3 בנובמבר 2010 at 13:02 | Permalink

  איזה באסה אטיאס הזה !!!
  אירוע פרטי במנהרות הכותל ? זו חוצפה של ממש, זה רק מראה שהוא באמת חושב שהוא אזרח מיוחס ומגיע לו יותר מלנו האזרחים הפשוטים משלמי המיסים,
  אח"כ הוא מרגיש חופשי לבנות על ביתי בחריש עיר לחרדים בלבד, הרי מה זה לעומת אירוע פרטי אקסלוסיבי במנהרות הכותל ?!
  הוא הרי מעל כולם !!!
  חריש הירוקה לכווווווווווווווווווולם !!!
  http://www.harish4all.co.il/

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*