אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

הוועדה שמצפצפת על החוק

ביום חמישי, ה-21 באוקטובר, התקיים בועדה המיוחדת לתכנון העיר חריש דיון חוזר בהתנגדויות לתוכנית המתאר לעיר החרדית המתוכננת – הדיון הקודם נדחה בשל העובדה שהועדה לא שלחה את הזימונים לדיון כמתבקש בחוק.

את הדיון פתח עו"ד תאופיק ג'ברין, המייצג את הכפרים אום אל קוטוף ומייסר, מהנפגעים המרכזיים מתוכנית העיר. עו"ד ג'ברין טען שהועדה כלל אינה ועדה שמוסמכת לדון בתוכנית כיוון שהרכבה פסול מראש. לטענת עו"ד ג'ברין על פי חוק התכנון והבניה (סעיף 44 א') חבר ועדה שלא נכח בדיוני הועדה מעל 3 פעמים, חברותו נפסלת מיידית. יו"ר הועדה מחויב בחוק להתריע בפני חברי ועדה שאינם נוכחים בדיונים לאחר 2 העדרויות שחברותם בועדה תיפסל.

"ביקשתי מהועדה לקבל את כל הפרוטוקולים של פעילותה ואת כתבי המינוי של החברים בה", אומר עו"ד ג'ברין. "כאשר עברתי על פרוטוקולים אלו הסתבר לי שרבים מחברי הועדה לא עומדים בקריטריונים הבסיסיים המופיעים בלשון החוק. לשם הדוגמה, חברת הוועדה גב' יהודית מוסרי נעדרה 7 מתוך 14 דיונים שנערכו בועדה, חברת הוועדה גב' כרמן שניידרמן נעדרה 9 מתוך 14 הדיונים הנ"ל, והרשימה עוד ארוכה. ישנם חברים בוועדה שהופיעו לדיונים ללא כל כתב מינוי!

"הרכב הועדה אינו חוקי, והחלטותיה אינן תקפות. יגאל שחר מנהל את הועדה בצורה לא חוקית ולא תקינה. אני קורא לועדה לפסול את עצמה מהדיון בהתנגדויות. כל החלטה אחרת מצידה תגרור עתירה מיידית לבג"צ. זוהי מדינת חוק, והועדה בחריש צריכה לפעול על פי הקריטריונים החוקיים להם נדרשים כלל מוסדות התכנון במדינת ישראל".

לאחר שסיכם עו"ד ג'ברין את טיעוניו בפני הועדה קמו כל הנוכחים בחדר ועזבו פה אחד את אולם הדיונים, הוועדה נשארה לבדה פעורת פה מול אולם ריק. חמי בר-אור, ראש המטה לעתיד חריש והאזור, מסר כי "הטיעונים שמעלה עו"ד ג'ברין הם טיעונים כבדי משקל. הועדה מתנהל לכל אורך הדרך בצורה יהירה, דורסנית, כאשר היא מצפצפת על כל התנהלות ציבורית ומנהל תקין מקובל, וכמסתבר גם על לשון החוק עצמו. לאורך זמן רב ביקשנו את אותם הפרוטוקולים וכתבי מינוי מהועדה ולא קיבלנו אותם, ולא בכדי.

"הועדה הזו מונתה לטובת דבר אחד בלבד – הקמת העיר החרדית בחריש. הם מקדמים את ההליכים בכל המהירות ללא שמירה על סטנדרטים חוקיים מינימליים. אנו נמתין לבירור מעמיק בבית המשפט על מעמדה החוקי האמיתי של הועדה לפני שנציג לפניה את טיעונינו. אין טעם לטעון בפני הרכב ועדה שחצי מחבריו פסולים והאחרים הם ממונים ישירים של משרד הפנים והשיכון שיש לו ענייו מובהק בהקמת העיר. הועדה לא מעוניינת לשמוע התנגדויות ולראיה הם הפקידו את התוכנית המפורטת ליישוב עוד לפני ששמעו התנגדות אחת לתוכנית המתאר המופקדת. בעיננו זה היה סימן ברור שהועדה אינה מעוניינת לשמוע טיעונים מהציבור כלל. אני מברך את עו"ד ג'ברין על הצעד שעשה, ונמתין לבירור משפטי לפני שנטען בפני הועדה".

——
עזרו לנו במאבק לעצירת תוכנית אטיאס: שלחו את המצגת שלנו לכל החברים והמשפחה. חתמו על העצומה, אם טרם עשיתם זאת. הזמינו את כולם לעמוד שלנו בפייסבוק. דברו על מה שקורה פה עם החברים, בעבודה, עם המשפחה.

כעת ניתן גם לשלוח תרומות למאבק – לחצו כאן כדי להגיע לאתר המאובטח

4 תגובות

 1. Posted 24 באוקטובר 2010 at 13:20 | Permalink

  ראיתם אתמול את המשדר ב "מקור " בערוץ 10 על "הולילנד " בירושלים ? שנערך ע"י עופר שלח ורביב דרוקר ? עם כל השוחד , הפרוטקציות , והשחיתויות ?
  אז ההתנהלות של אטיאס – משרד השיכון , אלי ישי – משרד הפנים – ש"ס , וראש המועצה שגם הוא מש"ס – כל אלה מתנהגים ומתנהלים בדיוק כמו בפרשת "הולילנד " . מנסים לכופף את הנוהלים והחוקים לטובת האינטרסים הסקטוריאליים שלהם , ונגד כל העולם וטובת הסביבה האחרת !!!
  אל תתנו להם לנצח !!!! ואל תוותרו להם בשום אופן !!!!
  ישר – כוח ! בברכה , נורית גושן .

 2. דניאל
  Posted 24 באוקטובר 2010 at 15:10 | Permalink

  כל הכבוד לעו"ד ג'ברין ולשאר חברי המאבק!
  זה מרגיש שהוא טופס תאוצה והמודעות אליו גוברת מיום ליום.

  חזק ואמץ!

 3. Posted 24 באוקטובר 2010 at 16:54 | Permalink

  אני יכול רק להוריד את הכובע בפני עו"ד תאופיק ג'ברין שעשה שעורי בית והשתמש בכלים חוקיים כדי לתקוף את הוועדה ,בצורה חוקית. רק כך ניתן לפעול וצריך עוד רעיונות מבריקים כאלה.

 4. טוק.י.
  Posted 26 באוקטובר 2010 at 18:12 | Permalink

  כל הכבוד לעו"ד המכובד, אכן דיברי טעם בדרישה לשמירת החוק.אך לצערי אינני אופטימי.כאשר קיימת סחטנות דתית חרדית וראש
  הממשלה חרד לכיסאו יימצא מי שיעלה חוק עוקף בג"ץ (במידה והנושא יגיע לבג"ץ,והוא יגיע)והנה לפתחנו בקשת הרחבה נוספת של ישוב חרדי (קריית יערים-טלז סטון) על חשבון שמורת הטבע שמסביב לה.עוצו עצה חברים,כיצד עוצרים הסתאבות שלטונית.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*