אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

כתבו עלינו בוואלה!

בוואלה פרסמו ידיעה טובה על 1,500 מכתבי ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית אטיאס לבניית עיר ענקית לחרדים בלבד על חריש, תוך הרס סביבתי עצום, הפקעת אדמות של יישובים יהודים וערבים וגירוש בפועל של תושבים קיימים.

ראש המטה לעתיד חריש והאזור, חמי בר אור, מסר לוואלה! חדשות כי "במקום תכנון אמיתי קיבלנו קומבינה על גבי קומבינה. בכל הארץ וגם אצלנו באיזור חסרים שטחים לבנייה, והמחירים מזנקים. יש לנו רשימה של למעלה מ-700 משפחות וזוגות צעירים שרוצים לבוא לגור בחריש, אך משרד השיכון לא מאפשר זאת. אטיאס אומר שהוא פועל למען הציבור, אבל פה בחריש יש 3,500 דונם שניתנים לפיתוח מיידי, אך הוא שומר אותם לטובת חרדים בלבד".

בר אור הוסיף כי "במקום לפתח את חריש כיישוב פלורליסטי, פתוח לכולם, גם לחרדים, בצורה שמתחשבת בערכי נוף וסביבה ירוקה, אנו מקבלים תוכנית לעיר ענק, גדולה יותר מנתניה, המיועדת לחרדים בלבד. אנחנו לא נקבל את זה, ומספר ההתנגדויות שהוגשו מעיד על כך. אנו דורשים שבעקבות מספר ההתנגדויות שהוגשו ימונה חוקר לדון בהתנגדויות".

"עיר חרדית בוואדי ערה – נזק סביבתי אדיר" – אתר וואלה, 5 באוקטובר 2010

דרך אגב: המצגת הויראלית שלנו, שמסבירה על המאבק המשותף בחריש, מתחילה להתפזר יפה. אם לא עשיתם את זה עדיין – עכשיו זה הזמן לשלוח אותה באימייל לכל המשפחה והחברים!

4 תגובות

 1. Posted 7 באוקטובר 2010 at 15:24 | Permalink

  לא לוותר חבר'ה, אסור לתת להם להוציא את התכנית הזדונית הזו לפועל.
  יש להם מצוקת דיור, שיתמודדו כמו כולם, אין צורך להרוס שטח כלכך גדול ויפה של שמורת טבע, ואפילו בושה על המחשבה.

 2. רחל ארצמן
  Posted 8 באוקטובר 2010 at 12:42 | Permalink

  נדמה לי ששימת הדגש על עיר חרדים ,יש בה כשלעצמה לעורר התנגדות ותוקפנות , ואם היה זה תיכנון של עיר חילונית
  האם היה זה נכון? צריך ללמוד מהתקדים של הגלבוע שם היתה תכנית של כרישי נדלן להשתלט על שמורת הטבע
  ובסופו של דבר הוחלט לוותר על התכנית.

 3. etay
  Posted 8 באוקטובר 2010 at 20:30 | Permalink

  רחל, המאבק הזה כולל כמה היבטים מלבד האספקט הסביבתי החשוב. הכוונה בתוכנית אטיאס היא להקים עיר לחרדים *בלבד*, שתהיה בפועל סגורה לכל מי שאינו חרדי – נניח תושבי האזור החילונים והערבים. כמו כן, התוכנית הזאת מפקיעה אדמות אחרונות של יישובים ערביים ויהודיים, ואף תגרום לגירושם של תושבי חריש הנוכחיים.

  תושבי יישובי האזור ותושבי חריש מברכים ומזמינים כל מי שרוצה לעבור לגור באזור. ההתנגדות היא לתוכנית הקטסטרופלית של אטיאס, על שלל כשליה. תושבי חריש מעוניינים ביישוב פתוח לכולם, עם תפישה סביבתית מתקדמת, שמתחשב ביישובים הערביים והיהודיים השכנים.

 4. Posted 11 באוקטובר 2010 at 16:50 | Permalink

  save this beaitifull forest

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*