אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

משרד השיכון ו"מלחמתו בבירוקרטיה"

ביום שישי, ה-15 באוקטובר, התפרסמה כתבה מעניינת על חריש ומאבק התושבים בדה-מארקר. אחד הפרטים המעניינים שעולים מהכתבה הוא עולם המונחים של משרד השיכון. כפי שכתבנו כאן בעבר, משרד השיכון הזדרז להוציא מכרזי בזק לבינוי עיר הענק החרדית החדשה עוד לפני שתוכנית המתאר אושרה כדין ובטרם דנו בהתנגדויות.

כפי שכתבנו כאן:

ביום ראשון, ה-19 בספטמבר, קיים משרד השיכון כנס קבלנים בעקבות פרסום מכרז למתן שרותי ניהול פרוייקט ביוזמת השר אטיאס לבינוי העיר החרדית חריש. ב-10 במאי 2010 הפקידה הוועדה המיוחדת בחריש את תוכנית המתאר לעיר החרדית בחריש, ובתאריך ה-4 וה-5 באוגוסט 2010 נקבעו מועדים לשמיעת התנגדויות הציבור בנידון. ואולם בתחילת יולי, עוד בטרם נשמעה התנגדות ציבורית אחת, הפקידה הוועדה את התוכנית המפורטת חריש 1/א'.

אז איך קוראים לקומבינה כזאת, להתעלמות ודילוג קליל על הליכי התכנון, ע"פ משרד השיכון? "מלחמה בבירוקרטיה".

חייבים למחוא כפיים על התעוזה. משרד השיכון הוא עצמו הבירוקרטיה. עסקני המשרד מנווטים את הבירוקרטיה בדיוק לצרכיהם וע"פ האינטרסים שלהם. אבל הציבור, מה הוא יודע, הא?

הנה התגובה של משרד השיכון לכתבה בדה-מארקר: "אם תוכנית המתאר לא תאושר, ממילא לא תאושר התוכנית המפורטת, ואם תאושר תוכנית המתאר, יהיה ניתן, כחלק מהמלחמה בביורוקרטיה, להתקדם במהירות גם עם התוכנית המפורטת".

כלומר, ההגיון של משרד השיכון פשוט: אם התוכנית לא תאושר, חס וחלילה (ואלוהים יודע שנעשה הכל כדי שזה לא יקרה), אז חבל. אבל אם היא תאושר בכל מקרה (קריצה, קריצה), למה שלא נצפצף בינתיים על כל הליכי התכנון החוקיים. הא?

לכתבה בדה מארקר
עוד בנושא: למה משרד השיכון ממהר להוציא מכרזי בזק לחריש החרדית?

—-
עזרו לנו במאבק לעצירת תוכנית אטיאס: שלחו את המצגת שלנו לכל החברים והמשפחה, אם טרם עשיתם זאת. חתמו על העצומה, אם טרם עשיתם זאת. הזמינו את כולם לעמוד שלנו בפייסבוק. דברו על מה שקורה פה עם החברים, בעבודה, עם המשפחה.

כעת ניתן גם לשלוח תרומות למאבק – לחצו כאן כדי להגיע לאתר המאובטח

4 תגובות

 1. נורית גושן
  Posted 15 באוקטובר 2010 at 14:56 | Permalink

  אל תיכנעו לאינטריגות ולמניפולציות המכוערות של שר השיכון אטיאס , וראש המועצה – הם לאט לאט כובשים את כל המדינה כשבראש מעיניהם – הציבור הדתי / חרדי – בלבד . והחילוניים נדחקים לפינה .
  ראיתי את ההתייפיפות של אטיאס בתוכנית של ירון לונדון ומוטי קרשנבאום – והתעצבנתי .
  נורית גושן .

 2. Posted 16 באוקטובר 2010 at 12:03 | Permalink

  חייבים לעצור את השתלטות הדתיים בחסות החוק/הממשלה שנותנת להם להשתולל ומעניקה להם משרדים כלכליים שבחסותם הם יכולים לבצע כל "פשע" ואף אחד לא ישים לב עד שיהיה מאוחר. הפרוייקט המסויים הזה יכול לגרום למלחמה ממשית עם התושבים הערביים של ואדי ערה..זה הרי לא יפסק בעיר, הם מייד ינסו להשתלט על כל האזור שמיושב בצפיפות באוכלוסייה ערבית ושוב, ארועי אוקטוהר יחווירו לעומת מה שיהיה.

 3. אלון בן-ארי
  Posted 16 באוקטובר 2010 at 15:42 | Permalink

  "הדג מסריח מהראש". חידה: מי הראש?

 4. נעם הלל
  Posted 16 באוקטובר 2010 at 19:14 | Permalink

  יש אלטרנטיבה שפויה – חריש הירוקה !!!
  http://www.harish4all.co.il/
  הצטרפו והשפיעו – רק אם נציע תוכנית חלופית אמיתית שמאחוריה אלפי אזרחים נוכל לנצח את הקומבינות המצחינות של משרד השיכון וש"ס
  חריש הירוקה לכווווווווווווווווווווווולם !!!

3 Trackbacks

 1. By הבנאליות של השחיתות | on 19 באוקטובר 2010 at 10:50

  [...] תרומות למאבקאיך עוזרים « משרד השיכון ו"מלחמתו בבירוקרטיה" [...]

 2. By הוועדה שמצפצפת על החוק | on 24 באוקטובר 2010 at 10:50

  [...] ועדה שחצי מחבריו פסולים והאחרים הם ממונים ישירים של משרד הפנים והשיכון שיש לו ענייו מובהק בהקמת העיר. הועדה לא מעוניינת לשמוע [...]

 3. By הבנאליות של השחיתות | on 3 ביולי 2012 at 15:18

  [...] למאבקאיך עוזרים « משרד השיכון ו"מלחמתו בבירוקרטיה" 30,000 חתימות (ואחינועם ניני) [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*