אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

דרשו מחברי ועדת הקומבינה לפסול עצמם

סיפרנו לכם כבר שעתרנו לבית המשפט נגד הוועדה המיוחדת לתכנון חריש. ועדה שמונתה כדי לקדם דבר אחד ודבר אחד בלבד: הקמת העיר הענקית, בת 150,000 התושבים, שתיועד לחרדים בלבד תוך הרס סביבתי, אפליה חברתית ונישול קרקעות של יישובים באזור.

סיפרנו לכם איך הוועדה מצפצפת על כללי המנהל התקינים ועל לשון החוק. על כך שהתוכנית המפורטת ליישוב הופקדה בזריזות עוד לפני שהוועדה התפנתה לשמוע התנגדות אחת לתוכנית המתאר. סיפרנו לכם שהוועדה לא שולחת זימונים לדיון כמתבקש בחוק. שהיא מנעה מאיתנו לאורך זמן רב את הפרוטוקולים ואת כתבי מינוי של החברים בה. שישנם חברים בוועדה שהופיעו לדיונים ללא כל כתב מינוי!

סיפרנו לכם שלמרות שלשון החוק קובעת פסילה מיידית של חבר ועדה שלא נכח בדיונים מעל 3 פעמים, רבים מחברי הוועדה לא עומדים בקריטריון הזה. לדוגמה: חברת הוועדה גב' יהודית מוסרי נעדרה 7 מתוך 14 דיונים שנערכו בועדה; חברת הוועדה גב' כרמן שניידרמן נעדרה 9 מתוך 14 הדיונים הנ"ל. והרשימה עוד ארוכה כפי שאתם מוזמנים לראות בטבלת הנוכחות שצירפנו גם בהמשך הפוסט.

אז עכשיו הגיע הזמן שאנחנו נספר לחברי הוועדה משהו חדש. בעקבות הצעה של תומך ששלח לנו תגובה כאן באתר, אנחנו מפרסמים כאן את פרטי ההתקשרות עם חברי הוועדה המיוחדת לתכנון חריש. אתם מוזמנים לפנות אליהם בכל דרך שאתם מוצאים לנכון, ולדרוש מהם להפסיק לעשות מאיתנו ומעצמם צחוק ולפסול את עצמם מדיון בהתנגדויות בוועדה.
נציגים לועדת מרחב תכנון מיוחד קציר

להלן נוסח מוצע לפנייה באימייל או פקס לחברי המועצה. אתם יותר ממוזמנים לשנות את הנוסח, להשתמש בנוסח משלכם או לפנות לחבר/י המועצה באופן אחר – נניח טלפונית או אסמסית.

חבר‫/‬ת נכבד/ה ב"ועדת מרחב תכנון מיוחד קציר חריש"

‎אני אחד/ת מעשרות האלפים שהצטרפו לתמיכה במאבק נגד תוכנית אטיאס, ואשר מתנגדים להרס חסר תקנה של אלפי דונמי שמורת יער ייחודית; לגירוש ‎בפועל של כלל המשפחות המרכיבות היום את הישוב חריש לטובת בניית עיר לחרדים בלבד; להפקעת קרקעות חקלאיות וקרקעות פרטיות של קיבוצים ויישובי הסביבה הערביים; לאפליה חמורה בהקצאת קרקעות ומשאבי מדינה לטובתו של סקטור אחד בלבד; לפגיעה עתידית בבריאותם של תושבי העיר החדשה – שתשוכן באופן חלמאי בצמוד למחצבה פעילה; ולבזבוז המשווע של כספי משלם המיסים בעקירת תשתיות קיימות בעלות של 350 מליון ₪ במקום ליישב אותן במאות המשפחות שמחכות לעשות זאת היום.

הוועדה המיוחדת לתכנון חריש, שאת/ה חלק ממנה, מונתה לטובת דבר אחד בלבד – הקמה של העיר החרדית בחריש ו"זירוז" ההליכים התכנוניים. בפועל הוועדה מתנהלת ללא שמירה על סטנדרטים חוקיים ותכנוניים מינימליים. חלק ניכר מחבריה פסול חוקית מלכהן וחלק אחר מורכב ממינויים ישירים של משרד הפנים והשיכון, להם יש עניין מובהק ולא מוסתר בהקמת העיר במהירות האפשרית.

בימים האחרונים הוגשה עתירה לבית המשפט לעניינים מינהליים בחיפה נגד ההתנהלות הלא חוקית של הוועדה והעומד בראשה, ונגד הרכבה הלא חוקי. אני קורא לך להפסיק לעשות צחוק מהציבור ומעצמך ולהתפטר מהוועדה לאלתר.

בכבוד רב

והנה רשימת האימיילים של חברי המועצה, להעתקה מהירה:

yigalsh@merav.net, liatpe@moin.gov.il, shlomitm@moch.gov.il, celiay@moch.gov.il, mosher@moch.gov.il, sofiae@moch.gov.il, ilant@moch.gov.il, Menahem.tal@lbhaifa.health.gov.il, carmity@justice.gov.il, yehuditm@sviva.gov.il, barokm@mot.gov.il, ostrovskya@mot.gov.il, nisim@qazir-harish.muni.il, ashwartz@betar-illit.muni.il, Dani.bustin@gmail.com, levko@qazir-harish.muni.il, peer1950@gmail.com, architects@mansfeld-kehat.co.il

טבלת נוכחות – חברי הוועדה המיוחדת לתכנון חריש

בעבר גם סיפרנו לכם איך יגאל שחר, המינוי של אטיאס ליו"ר הועדה, אמר בשיחה עם תושבי חריש: "העיר הזאת מיועדת לחרדים. בתוכנית הזאת אין איזורים או שכונות או רובעים או מבנה אחד שהוא מיועד לאנשים חילונים. אין. לא קיים. חברים, אף אחד לא יעזור לכם להישאר פה. אתה רוצה אני אגייר אותך. תהיה עם כיפה אז תישאר פה".

סיפרנו לכם איך חבר הוועדה נסים דהן, שהוא גם ראש המועצה הממונה מטעם ש"ס על חריש (וח"כ לשעבר מטעם ש"ס), הסביר בראיון לערוץ 7 מי בדיוק יוכל לגור בחריש: "כל חסידות תקיים ועדות קבלה ואני מקווה שלקראת פסח נתחיל את השיווק, גם אדם חילוני שירצה לגור יוכל לעשות זאת אם יקבל על עצמו עול תורה ומצוות". ואיך בשיחה עם תושבי חריש, הוא אמר: "לא רוצים? אז לכו לגור עם הפלסטינים. פה זה לא מצפור בגליל. פה תקום עיר חרדית של 200-150 אלף תושבים בעזרת השם. זהו המנדט שלי. בשביל זה הביאו אותי לכאן. אני מוניתי על יד ממשלת ישראל לצורך העניין הזה".

ספרו לנו איך פניתם אל חברי הוועדה, מה כתבתם להם ואם הם ענו לכם (גם הקלטות של שיחות יתקבלו בברכה). הפיצו את הפוסט הזה לחברים שתומכים במאבק שלנו, באימייל או בפייסבוק

3 תגובות

 1. shira
  Posted 14 בנובמבר 2010 at 21:31 | Permalink

  אני ממליצה לפרסם את רשימת המיילים של חברי הועדה בצורה כזו(וכך לחסוך לכל מי שרוצה לשלוח את המייל לטרוח לשווא בהעתקת הכתובות) :

  yigalsh@merav.net , liatpe@moin.gov.il , shlomitm@moch.gov.il , celiay@moch.gov.il , mosher@moch.gov.il , sofiae@moch.gov.il , ilant@moch.gov.il , Menahem.tal@lbhaifa.health.gov.il , carmity@justice.gov.il , yehuditm@sviva.gov.il , barokm@mot.gov.il , ostrovskya@mot.gov.il , nisim@qazir-harish.muni.il , ashwartz@betar-illit.muni.il , Dani.bustin@gmail.com , levko@qazir-harish.muni.il , peer1950@gmail.com , architects@mansfeld-kehat.co.il

 2. etay
  Posted 14 בנובמבר 2010 at 22:38 | Permalink

  היי שירה – לגמרי.
  הכנסנו לפוסט. תודה!

 3. גידי ארבל
  Posted 20 בנובמבר 2010 at 2:07 | Permalink

  הוספתי למכתב הסטנדרתי:
  חלקכם, ספציפית ליאת פלד, מנחם טל, כרמית יוליס, יהודית מוסרי, מרין ברוק, אנה אוסטרובסקי, עדנה פדרו, אברהם שוורץ, דוד בלויגרונד ויוסף ביננפלד, אפילו לא טרחתם להגיע למספיק ישיבות הועדה ע"מ לקבל משכורת על כך.

One Trackback

 1. [...] [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*