אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

עוד שני נצחונות סביבתיים ענקיים ומעוררי השראה


השבוע התבשרנו על שני נצחונות סביבתיים ענקיים של מאבקי תושבים וארגוני סביבה. הניצחון הראשון הוא בעמק ססגון, שם זכה המאבק המקומי נגד בניית מלון באתר הטבע הנדיר ביופיו להישג מעולה בדמות דו"ח שהוגש לוועדה המחוזית במחוז דרום, שקבע כי יש לעצור את בניית פרויקט המלון. הפעילים למען עמק ססגון מוסרים שהמאבק לא תם עדיין, אבל מדובר בהישג מצוין.

הניצחון הגדול השני הוא במאבק תושבים וארגוני סביבה נגד הקימת היישוב ניצנית בפתחת ניצנה בנגב. החברה להגנת הטבע כתבה בהתנגדותה נכתב כי אין מקום להקמת יישובים חדשים וכי יש לפעול לחיזוק היישובים הקיימים באזור פתחת ניצנה, הרחוקים ממיצוי הקיבולת שלהם. עוד נכתב כי "אזור התכנית משופע בערכי טבע, נוף ובעלי חיים, חלקם מינים נדירים וייתכן שמצויים בשטח התכנית גם מינים בסכנת הכחדה ממשית". השבוע החליטה הוועדה המחוזית דרום לדחות את הקמת היישוב וקבעה כי יש לבחון אותה מחדש ולקיים תסקיר סביבתי שיכלול גם בדיקה של חלופות מיקום. הוועדה הדגישה כי יש לאפשר לציבור להיות חלק מההליך התכנוני ולערוך שיתוף ציבור כבר מהשלבים הראשונים של התוכנית.

הנצחונות האלה, שמצטרפים לניצחון הגדול במאבק על חוף פלמחים ממש לאחרונה, ממלאים אותנו בהשראה ובאופטימיות. הנה, קבוצות של תושבים ושל ארגוני סביבה מצליחים להזיז דברים. מצליחים לנצח ולשמור על מעט הטבע היקר שנותר לנו. מסירים בפניכם את הכובע, ומקווים להצטרף אחריכם לרשימת המאבקים הסביבתיים המנצחים.

——
עזרו לנו במאבק לעצירת תוכנית אטיאס: שלחו את המצגת שלנו לכל החברים והמשפחה. חתמו על העצומה, אם טרם עשיתם זאת. הזמינו את כולם לעמוד שלנו בפייסבוק. דברו על מה שקורה פה עם החברים, בעבודה, עם המשפחה.

כעת ניתן גם לשלוח תרומות למאבק – לחצו כאן כדי להגיע לאתר המאובטח

תגובה אחת

 1. Posted 10 בדצמבר 2010 at 4:55 | Permalink

  אכן בחריש התכנון מתבצע כבר שנתיים מאחורי גבם של תושבי חריש והאיזור ובניגוד גמור לדעתנו.
  הועדה המקומית בחריש עושה הכל כדי לתעתע, לטשטש ולהסתיר את התוכניות האמיתיות של עתיד האיזור מהתושבים, המשפט השגור בפיהם היה תמיד – "בסוף יהיו תוכניות ותהיה לכם ההזדמנות להתנגד …"
  אבל הליך תקין אמור לשלב ולשתף את התושבים בתכנון עתיד סביבתם ולא לערוך תוכניות בסתר מעל גבם של התושבים !!!
  כמובן שאנו מתנגדים לתוכנית, אבל מדינת ישראל ביזבזה עשרות מליוני שקלים על תיכנון לקוי ותבזבז עוד עשרות רבים לתיקון העיוות ובנתיים חריש עומדת כאבן שאין לה הופכין כבר 15 שנה מתוך אזלת יד של משרדי השיכון והפנים !!!
  צריך להילחם בעד חריש פלורליסטית פתוחה וירוקה, חריש היא מאבק ראשון, אחריו יגדל תאבונם של העוסקים במלאכה לטובת "אנשי שלומם" שהם לא את אתה ואני.
  חריש לכווווווווווווווווולם !!!

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*