אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

סיכום הפגנת הצמתים ביום שישי

ביום שישי, ה- 28/1/11, יצאנו כ-400 איש למחות כנגד תוכנית משרד השיכון לבנות עיר ענק בישוב חריש, המיועדת לאוכלוסיה חרדית בלבד. המפגינים התפרסו לאורך 4 צמתים על כביש 65 – צומת גן שמואל, צומת אלון, צומת כרכור וצומת משמר הגבול. ההפגנה היא ארגון משותף של בני נוער מגן שמואל ו'המטה למען עתיד חריש והאזור'. בהפגנה נכחו בני נוער ומבוגרים מקיבוצים, מושבים , כפרים ערבים ומחריש עצמה. המפגינים אחזו שלטים עם סיסמת המטה – 'חריש לכולנו – לא לחרדים בלבד' .

ההתכנסות המרכזית היתה בצומת משמר הגבול, שם נערכה המשטרה בכוחות מתוגברים. למרות חששות המשטרה, ההפגנה עברה בשלום ובצורה מכובדת.

תודה לשכבת ט' של הנעורים של קיבוץ גן שמואל שיזמה את ההפגנה! זה מדהים לראות איך האירועים האחרונים – הנטיעות, ועכשיו ההפגנה, הם אירועים שעולים מהשטח עצמו, ואנחנו כמטה פועלים בעיקר כפלטפורמה מתאמת ומאפשרת. כן ירבו!

תגובה אחת

  1. אורי
    Posted 30 בינואר 2011 at 18:15 | Permalink

    בזמן שהפגנתם למען חריש לכולם , הפגנתי בצומת ה"מוביל" למען שמירת הדמוקרטיה ונישא המסר שאדם הוא אדם. הייתי אתכם, והייתם בתוכי כשהתרעתי שהדמוקרטיה בסכנה . לא הייתי לבד , אנחנו קבוצה של יהודים וערבים , וכך היינו שם.
    לא סביר ולא ראוי שמדינה תכופף עצמה למגזר הדואג לעצמו תוך אינוס וכפייה של החוק , ההוגנות וגורל התושבים. מישהו אמר "אל נא תעקור נטוע" , וחשב על סילוק יהודים על ידי יהודים לצורך התישבות של יהודי סקטור מסוים?

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*