אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

קורס בניסים – הגרסה של אריאל אטיאס

לפני כשבועיים השתתפו אריאל אטיאס ואלי ישי בכנס רבנים של הועדה לפתרון בעיית הדיור של המגזר החרדי הספרדי. בכנס דנו בבעיות דיור של המגזר, שמסונן על ידי ועדות קבלה שונות ומשונות (חרדיות כמובן), 'בשל היותם בני עדות המזרח', כך התפרסם בעיתון החרדי 'מיום ליום'. אטיאס, ישי וניסים דהאן הפליאו בשבחיה של חריש כפתרון דיור לציבור לציבור הספרדי החרדי ,המקופח על ידי הציבור החרדי האשכנזי.

האם אנחנו עדים לעליית מדרגה בתכנון הסקטוריאלי של חריש? מעיר לחרדים בלבד לעיר לחרדים ספרדים בלבד? ואיפה תיבנה העיר לחרדים האשכנזים? אולי פשוט ניתן לבנות עיר לכל זרם חרדי באשר הוא. מי זקוק לשטחים פתוחים ולמדיניות תכנון בישראל?כנראה שלא אריאל אטיאס ואלי ישי.

ואיך מקדמים עיר בחריש במהירות הבזק? אריאל אטיאס הסביר – "כמעט סיימנו לתכנן בתוכניות מפורטות את חריש. זה מעבר לטבע, כי לפי הסטטיסטיקה לוקח 15 שנה לאשר תוכניות לעיר, ואנחנו מדברים על שנתיים, זה ניסים גדולים. יש לנו בתי משפט על הדרך, לפחות שני בג"צים שניצחנו אותם, זה הכל בסייעתא דשמיא והכוונת הרבנים ובראשם מר"ן מאור ישראל שליט"א".

אכן נס גדול. מקימים ועדה מיוחדת, פועלים במלא המהירות, גם אם לחברי הועדה אין כתבי מינוי, גם אם אין פורום חוקי לדיוני הועדה, גם אם אין ייצוג לתושבים או לארגוני סביבה בועדה, פשוט 'מחליקים' עניינים וממשיכים הלאה.

עוד על דרך ההתנהלות של הועדה והעתירה שהוגשה נגדה, או לחלופין, איך מחוללים ניסים במדינת ישראל, ניתן לקרוא בפוסט קודם שפרסמנו – כאן

עוד נס גדול קרה בעניין העתירות המשפטיות. מסתבר שלמרות שעדיין אין הכרעת דין בעתירות, דיון ראשון בעתירה המנהלית שהגשנו יתקיים רק לקראת סוף ינואר, ובעתירה שעדיין תלויה ועומדת בבג"צ הרוחות מנשבות לאחרונה לרעת הועדה המתכננת, אריאל אטיאס כבר טוען שהוא ניצח בבג"צ. אנחנו מציעים לו שימתין להכרעות הדין, או לפחות לתחילת הדיונים לפני שהוא טוען לניצחון.

לדעתנו הדרך עוד תהיה ארוכה, אלא אם כן הרב אריאל אטיאס בעל הנס יודע אחרת.

5 תגובות

 1. Posted 3 בינואר 2011 at 21:28 | Permalink

  אטיאס וישי יוצאים מגידרם כדי למשוך מישהו עם כיפה למען השם שיבוא ויתיישב בחריש !!!
  הם יחלקו אדמות בחינם לקבלנים חרדים ושותפיהם
  הם יארגנו קומבינה לקבוצות רכישה של חרדים
  הם יבזבזו עשרות מליונים על תכנון עיר הילכתית וגזענית
  הם יממנו הקמת תשתיות במאות מליונים על חשבון משלם המיסים, לא לפני שיהרסו תשתית קיימת שהוקמה במאות מליונים על חשבון משלם המיסים !!!
  הם יממנו משכנתאות מוזלות ומסובסדות לאברכים נזקקים כדי ל"יישב את יישוב הספר" חריש, (שכבר הוגדר כאיזור עדיפות לאומית א' …)
  עכשיו, אחרי שאברכים מכל קצוות הקשת הפוליטית הצהירו שהם אינם מתכוונים להתיישב בחריש, בצר להם פנו לחבריהם לסיעה בקריאה נואשת לעזרה תוך שהם מבטיחים את השמיים ואת הארץ לאלו שיהיו מוכנין להתיישב בארץ נכר, כמה אנרגיה מיותרת.
  ואנחנו חוזרים ואומרים – די לקומבינות, די למאמצים המיותרים להביא לחריש זרים שאינם רוצים לגור במקום, תנו לנו לפתח את המקום, פנו את הדרך למי שרוצים ואוהבים את חריש, היכנעו לכוחות הטבע וליופיה של חריש, שחררו את חריש !!!!!!!!!!!!!!!!
  חריש לכוווווווווווווווווווולם ! ! ! ! ! ! ! ! !

 2. ניצן אביב
  Posted 4 בינואר 2011 at 11:13 | Permalink

  די ללאומנות הימנית הקיצונית, לגזענות הדתית-חרדית ההזויה והסהרורית הנפשעת ולכפייה החרדית הזדונית של ש"ס והדתיים-החרדים המשיחיים הסהרוריים!
  הפרדת הדת מהמדינה לאלתר – צו השעה!!!

 3. דבורה יקותיאל
  Posted 4 בינואר 2011 at 11:14 | Permalink

  הצילו את הטבע ,לפני שכל מיני קבוצות ישתלטו עליה .
  קומבינטורים נמאסתם…

 4. אורי
  Posted 4 בינואר 2011 at 23:29 | Permalink

  האדון שר אטיאס לא יחכה לבג"צים , ובעוד שוחרי הצדק מחכים להתגלותו , יעקוף ויקבע עובדות שלא יהיה ניתן לעוקרן. תסמונת הבניה בשטחים והציפצוף על עצמנו לא נעצרת בקו הירוק ובכיפות סרוגות.

 5. Posted 5 בינואר 2011 at 9:33 | Permalink

  אורי, זה שאטיאס לא היה רוצה לחכות לבג"צים אנחנו יודעים, אבל בכל זאת הוא יצטרך לעמוד במגבלות החוק, ואנחנו נצטרך לעמוד על המשמר ולהקפיד שכך אכן קורה. אטיאס קיווה להעביר את העיר הזאת 'מתחת לרדאר' של הלכי התכנון המקובלים, התקשורת והציבוריות הישראלית, אבל הצלחנו להוציא את זה אל האור ולא נוותר לו.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*