אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

לכו למאהל המחאה בתל אביב!

אתמול ביקרתי שוב במאהל מחאת הדיור בתל אביב. הביקור שם מחמם את הלב. שלשום אטיאס כבר ניסה לצייר אותם כילדי שמנת מפונקים שרוצים דירה ברוטשילד ולא מוכנים ללכת לפריפריה. אתמול הפריפריה התחילה להתעורר - מאהלי מחאה החלו לקום  בבאר שבע, רמת גן, שדרות, חיפה, כפר סבא ועוד.  אוהלים נוספים הצטרפו לטור האוהלים המתארך בשדרות רוטשילד.

היום מתפרסמת כתבה באתר החרדי המוביל 'כיכר השבת' שקוראת לציבור החרדי להתרחק ממחאת האוהלים – "ניצחון של מחאת האוהלים הוא ניצחון אנטי חרדי" – נאמר בכתבה – הכתבה המלאה  - כאן.

החרדים חוששים שאם המחאה האזרחית הזאת תתפשט ותתחזק, יתחילו להישאל שאלות נוספות לגבי הסדרי 'תורתנו-אמנותנו' של החרדים, נישואים אזרחיים, הפרדת דת ממדינה, ועוד כל מיני רעות חולות לא עלינו.

ומה יקרה כאשר פעילי מחאת האוהלים יגלו שבזמן שביבי מוכר להם את קשקושי הסופרטנקר שלו, בזמן שאריאל אטיאס מבטיח להם קידום מהיר של 6000 יחידות דיור, וח"כ כרמל שאמה אומר שהנושא מדיר שינה מעיניו, באותו זמן ממש דוחפים מוסדות התכנון עשרות אלפי יחידות דיור בכל הארץ לטובת חרדים בלבד? מה יקרה אם יבינו שכשבונים לחרדים, כל אותם חסמים ביורוקרטיים בלתי עבירים, המונעים במשך שנים בינוי בר השגה לזוגות צעירים בישראל נעלמים? כמו שאמר אטיאס בכנס חרדי שנכח בו לפני מספר חודשים – "כמעט סיימנו לתכנן בתכניות מפורטות את חריש. זה מעבר לטבע, כי לפי הסטטיסטיקה לוקח 15 שנה לאשר תכניות לעיר, ואנחנו מדברים על שנתיים, זה ניסים גדולים." כשאטיאס רוצה להקים אלפי יחידות דיור לחרדים הוא יודע לקדם את זה מאוד מהר. כשהוא צריך לתת פתרונות לכלל הציבור, זה כבר סיפור אחר.

בנימה אישית יותר, אני אומר לכם, לכו למאהל בתל-אביב. תתמכו בהם, חזקו את ידיהם. תשאירו לרגע את הציניות בבית. קחו את הילדים, את הנוער, שיראו, שישתתפו. קחו אתכם חולצות ושלטים של חריש ותגידו להם שאנחנו אתם. אל תיתנו לאטיאס לבודד אותם ולצייר את זה כקרב אבוד של מדינת תל-אביב. זה קורה בכל הארץ, וזה קורה גם אצלנו. יש שם ניצוץ אמיתי של התנגדות אזרחית. זה יכול להפוך לאש אמיתית של מעמד הביניים שנופץ לרסיסים בין מדיניות מכירת המדינה לטייקונים לבין אינטרסים חרדיים סקטוריאליים ובדלניים. ציבור שהפך לעבד נרצע לאדישותו שלו ואולי עכשיו מתחיל להתעורר. מאבק האוהלים בתחילת דרכו, יש שאמרו שהם נאיביים, אולי בצדק, שעם החורף הם ייעלמו, ימים יגידו. בינתיים הם שם, והם רוצים להילחם. לכו אליהם.

חמי

תגובה אחת

 1. ניצן אביב
  Posted 19 ביולי 2011 at 19:20 | Permalink

  להקים את מדינת תל-אביב לאלתר – צו השעה!!!
  מדינת תל-אביב דמוקרטית, שוויונית, חופשית ומשוחררת מכפייה דתית-חרדית מתועבת ונאלחת!
  חולדאי הביתה עכשיו ויפה שעה אחת קודם!

One Trackback

 1. By גולות » עדר ללא רועה on 25 ביולי 2011 at 16:39

  [...] *התמונה מכאן [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*