אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

ניצחון מפתיע בולקחש"פ!

השתתפנו היום בדיון בולקחש"פ – הועדה לשמירה על קרקעות חקלאיות ושטחים פתוחים. על סדר היום עוד בקשת אישור שגרתית של יגאל שחר והועדה המתכננת. הם ביקשו אישור לתוספת כביש לתוכנית חריש. מה שמוזר היה לחברי הולקחש"פ שכביש שאמור להוביל למאגר מים צריך להיות ברוחב 30 מטר, כלומר 2 מסלולים לכל כיוון.  יגאל שחר והצוות המקצועי שבאו איתו הגיעו שאננים. הם חשבו שהם באים להחתים את הועדה על טופס והם הולכים. הם לא ציפו לראות אותנו שם, והם בוודאי לא ציפו לשמוע שאלות קשות מצד חברי הוועדה אברהם שקד, נציג הארגונים הירוקים, ומצד רפי עשת, נציג הקיבוצים. הם דרשו לראות תכנית כוללת  - לאן הכביש מוליך, למה הוא מיועד, למה הוא נסלל בלב שטח נופי רגיש, מה יעדי פיתוח העיר, וכן הלאה. חברי הועדה לא רק שאלו את השאלות, הם גם ציפו לתשובות. יגאל שחר וחבורתו ניסו להשתמש בטיעון הרגיל שלהם – 'אנחנו עוסקים רק בגבול הקו הכחול של התכנית ואין לנו מושג או סמכות לדון במה שקורה מעבר לו'. הם נדהמו לגלות שחברי הולקחש"פ לא מוכנים להסתפק בתשובות אלו. הם באו ללא מפות וללא תשובות כי אין להם תשובות. יגאל שחר לא רוצה לומר לוועדה שהכביש הזה הוא כביש להמשך פיתוח חריש כעיר גדולה. הוא הרי מכחיש שיש בכלל תכנית כזו. כשיגאל שחר והמתכננים שלו לא מצאו את המפות הרלוונטיות, 'התנדבנו' אנחנו להציג את המפות. הראינו את מפת העיר הגדולה והסברנו את ההקשרים. יגאל שחר ושותפיו החלו להשתולל ולתקוף אותנו, מה שבדיעבד עוד יותר העלה את חמת חברי הולקחש"פ. נכון לעכשיו בקשתו של יגאל שחר לא אושרה, והולקחש"פ דרשה ממנו להציג מסמכים מקיפים על תכנון העיר, יעדיה, מערך הכבישים שלה ועוד. התוצאה – עיכוב של חודשים נוספים בתכנית העיר. אם הולקחש"פ יחליטו באמת לעשות מזה ענין, זה יכול לתקוע את תוכנית העיר אפילו לשנים ארוכות. נמשיך לעקוב ולעדכן.

להלן מפת הבקשה –  הכביש המבוקש בפינה הימנית, עולה לכיוון צפון מזרח.

6 תגובות

 1. Posted 4 ביולי 2011 at 21:27 | Permalink

  יפה מאוד
  כרגע הולקחש"פ הם הגוף היחיד שיכול לתקוע את התוכנית ,לכן צריך לשמור על הגוף הנ"ל וחבריו מכל משמר כי שר הפנים ינסה עכשיו לפטר ולהחליף את חברי הולקחש"פ .
  אל תזלזלו באפשרות הזאת פשוט צריך לתאם עם חברי הוועדה את המהלכים הללו כדי שהם פעם אחר פעם יחזירו את המתכננים לאחור ויעצרו את התוכנית בדרך .אולי הפריץ ימות בנתיים או שאריה דרעי יחליף אותו.
  עמיקם

 2. נאוה כוכבי
  Posted 4 ביולי 2011 at 23:11 | Permalink

  מצויין. לפעמים יש תחושה שהמוסדות כל כך מאובנים שלא יעזור כלום. כרגע התעודדתי. תדעו שיש לכם אוהדים רבים גם אם הם רחוקים

 3. ירון גרימברג
  Posted 4 ביולי 2011 at 23:24 | Permalink

  חמי, כל הכבוד!!

 4. דפנה
  Posted 5 ביולי 2011 at 0:01 | Permalink

  כל הכבוד לכם אתם יכולים לשמש דוגמא לכל מי שאיכפת לו במדינה
  חבל שאין לכם שום נוכחות בתקשורת טלויזיה וכ"ו המשיכו בפועלכם אני תומכת
  בצידקתכם ולא לפוליטיקאים הצבועים נמסוכנים.

 5. רינה
  Posted 5 ביולי 2011 at 10:19 | Permalink

  כל הבוד
  יישר כח והמשיכו לפעול. נפלא שיש עוד אנשים כמוכם

 6. שמוליק שפר
  Posted 5 ביולי 2011 at 20:58 | Permalink

  כה לחי,כל הכבוד, אתם מוכיחים שזה אפשרי , אם רק רוצים.

One Trackback

 1. [...] להלן סיקור בתקשורת מהימים האחרונים לגבי החלטת הולקחש"פ – פרטים נוספים אפשר לקרוא בפוסט הקודם. [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*