אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

מנהל מקרקעי ישראל מאיים, אילן שדה מבקר – עדכון ממאחז חריש החופשית

שלום לכולם. להלן מספר עדכונים מהימים האחרונים במאחז חריש החופשית -

אתמול, לאחר כמה ימים של איומים בתלונות במשטרה ופינוי מיידי, הגיע למאחז פקח מנהל מקרקעי ישראל ומסר לנו התראה. המנהל דורש שנפנה את המאהל, יש לנו שבוע להציג את עמדותינו. גורמים באזור, בהם אילן שדה , ראש מועצה אזורית מנשה, אמרו שינסו לסייע ולעכב את פעולות המנהל.

להלן ההתראה -

________________________________________________________________________

אתמול ביקר אילן שדה, ראש מועצה אזורית מנשה, וסגניתו מיכל שקד במאחז המחאה בחריש. המאחז הוקם על ידי 'המטה לעתיד חריש והאזור' – מטה משותף של תושבים מחריש ותושבי הקיבוצים והכפרים הסמוכים ליישוב, במחאה על כוונותיהם של אלי ישי ואריאל אטיאס להפוך את הישוב לעיר חרדית ענקית. שדה סקר את פעילות המועצה עד כה בנושא ואמר שבמישור האישי הינו תומך בפעילות המחאה האזרחית של התושבים גם אם המועצה נוקטת בקו אחר.

אילן שדה – "  המועצה אינה יכולה לנקוט בקו שמתנגד להקמת עיר חרדית. זוהי החלטה שקיבלנו לאחר התיעצות עם כל הקשת הפוליטית, והיא התקבלה פה אחד במליאת המועצה. המועצה הגדירה לעצמה שלושה יעדים עיקריים לפעילות –

 1. שמירה על קרקעות חקלאיות של קיבוצי האזור ושמירה על הקרקעות הפרטיות של הכפרים הגובלים בתוכנית חריש.
 2. שמירה על שטחים ירוקים איכותיים.
 3. לפעול למנוע חריגות וגלישת העיר מתוכנית המתאר המחוזית(תמ"מ 6).

המועצה השיגה את כל המטרות שהציבה לעצמה. קיבלנו מענה לכל דרישותינו.

אני, במישור האישי, מבין ומזדהה עם מאבקם של תושבי חריש, שרצו לבנות פה את בתיהם ועושים להם פה צונאמי. הפגיעה בתושבי חריש היא בלתי נסבלת, ובית המשפט יצטרך להתערב כאן ולתת את דעתו על הענין הזה."

לאחר מכן התקיים דיון ער בין התושבים ואילן שדה. רבים אמרו שהם סומכים את ידיהם על עמדת המועצה שהיתה נכונה לשעתה, אולם יש להמשיך ולהיאבק על אופי העיר חריש למען עתיד האזור.

חמי בר-אור, ראש המטה לעתיד חריש – " אנו מברכים את אילן על ביקורו במאחז. תושבים מכל האזור, ובעיקר תושבים מקיבוצי מנשה עושים יום ולילה כדי לסייע בפעילות המאחז והמטה. אנו שמחים על ביקורם של אילן ומיכל כאן. המועצה פועלת בקו אותו קבעה לעצמה, ואכן השיגה השגים רבים ומרשימים. אולם,ישנן עדיין שאלות רבות שנותרו פתוחות ומטרידות את תושבי האזור – האם העיר ה'קטנה' תהפוך להיות עיר גדולה? האם משרד הפנים ינסה להעביר משאבי ארנונה ממועצה אזורית מנשה כדי לממן את העיר חריש, כפי שהוא מנסה לעשות במקומות אחרים בארץ? איך תשפיע בניתה של עיר חרדית עניה, חסרת משאבים ויכולת השתלבות,על אופיו של האזור כולו למשך שנים רבות? אלו שאלות שהמטה עוסק בהן, ומטרידות מאוד את תושבי האזור."

אילן שדה הבטיח לנסות לעזור לאנשי המאחז למנוע את נסיונות הפינוי האחרונים של מנהל מקרקעי ישראל, שמסר בימים האחרונים התראה  לקראת פינוי המאחז.

3 תגובות

 1. Posted 11 באוגוסט 2011 at 14:25 | Permalink

  אפילו ביבי חסר הרגישות הבין שממ"י עוכרת ישראל .
  היכן הרגישות החברתית ,היכן הכבוד לאנשי המחאה
  פשוט בושה וחרפה

 2. סלינה שולמית שטיינר
  Posted 11 באוגוסט 2011 at 14:35 | Permalink

  משום מה נראה לי הצעד צפוי – אין סיבה שהמנהל השבוי בידי מוסדות השלטון הנהנים מתמיכה והשפעה חרדית ,יהסס להפעיל את כוחו להרע
  זה היה וזה יהיה עד שלא תגיע המהפכה האמיתית: צדק ושיוויון לאזרחי המדינה הנושאים בעולה

 3. ניצן אביב
  Posted 11 באוגוסט 2011 at 15:15 | Permalink

  מהפכה ע-כ-ש-י-ו !!!!
  הפלת ממשלת הימין הלאומני של נתניהו, האטומה לצרכי ולרחשי לב הציבור ולצדק חברתי, היא בלתי נמנעת והכרחית – לאלתר!!!

One Trackback

 1. [...] כ- 15 איש מהאזור ועוד מספר תושבים מהישוב. שדה מתארח מזה שנה שניה אילן שדה במאחז [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*