אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

המפגינים קראו – "דהאן הבית-רוצים דמוקרטיה!" – ואדי ערה נחסם!

היום בשעה 10:00 בבוקר התאספו כ-100 איש מחריש, קציר, וקיבוצי האזור להפגנת צמתים על כביש 65 וואדי ערה.  ההפגנה התקיימה תחת הכותרת  - "דגל שחור לש"ס – רוצים דמוקרטיה בחריש קציר!" זאת עקב בקשת שר השיכון לדחות את הבחירות ולהאריך את כהונת ראש מהועצה הממונה בחריש –קציר – ניסים דהאן, איש ש"ס.

המפגינים התרכזו בארבע צמתים מרכזיות – צומת קציר, צומת משמר הגבול, צומת כרכור וצומת גן שמואל. רבים מהמפגינים לבשו מסכות עם פנים של ניסים נהאן ונשאו שלטים שעליהם נכתב – "דהאן הביתה – רוצים דמוקרטיה!"

בצומת קציר חסמו המפגינים את התנועה על כביש 65(ואדי ערה) ונוצרו עומסי תנועה כבדים על הציר. המשטרה דיווחה על כך שאלמונים הציתו צמיגים בצומת ורד ונמלטו מהמקום. זהותם לא ידועה.

תושבי חריש קציר טוענים להזנחה חמורה של הישובים לצד התנהלות כושלת של המועצה תחת ניהולו של דהאן. ע"פ דוחות מבקר המועצה יש אף חשד לשחיתות שלטונית של ממש בקרב הנהלת המועצה. לטענת התושבים, דהאן אינו נוקף אצבע בעניין, כל מעייניו הוא קידום תוכנית העיר החרדית בחריש. התושבים יזמו את ההפגנה בעקבות המחטף שיצר אמנון כהן(ש"ס), ראש ועדת הפנים, בדיון בבקשת ישי להארכת כהונת דהאן. משראה כהן שאין לו רוב של חברי כנסת בועדה לדחיית הבחירות הוא סרב לקיים הצבעה ודחה את הדיון.

מוקדם יותר השבוע הגישו תושבי במועצה עתירה לבג"ץ הקוראת למימוש הבחירות במועד שנקבע להן – ינואר 2012. בית המשפט הקצה 21 יום לשר הפנים לתת את תשובתו.

את כל התמונות אפשר לראות בעמוד הפייסבוק שלנו .

מאוחר יותר נעלה גם קטעי וידאו מההפגנה.

חג שמח ושנה טובה לכולם!

3 תגובות

 1. אלון בן-ארי
  Posted 1 באוקטובר 2011 at 10:15 | Permalink

  חבל שאינכם משתפים את תושבי האזור בערבים במאבק. זה היה יכול לתרום ליחסי השכנות, וגם לתרום למאבק

 2. Posted 2 באוקטובר 2011 at 8:50 | Permalink

  כל הכבוד לתושבים שהם לא אדישים.כמו אנשי רמלה ולוד האדישים

 3. הדס נוי
  Posted 3 בדצמבר 2011 at 9:36 | Permalink

  חבל על הטבע שיעלם זאת תהיה בכיה לדורות

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*