אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

ואדי ערה יחסם מחר. תושבי חריש קציר אומרים – "הגיע הזמן להניף דגל שחור מעל התנהלות ש"ס!" עתירה הוגשה לבג"ץ בנידון.

בעקבות המחטף של אמנון כהן בוועדת הפנים, הודיעו תושבי חריש-קציר, בשותפות עם המטה לעתיד חריש והאזור, שמבחינתם ש"ס חצתה את הקו האדום.  ועדת הפנים דנה אתמול בכנסת בדרישת תושבי חריש קציר לדמוקרטיה במועצה שלהם. יו"ר הועדה, אמנון כהן(ש"ס), הבין שרוב חברי הכנסת בדיון תומכים בבחירות בחריש, ולכן מנע הצבעה בעניין, והשאיר את הנושא להחלטתו של אלי ישי(גם מש"ס למי ששכח) .ועל מה כל הבלגן? כדי להאריך את כהונתו של ראש המועצה ממונה בחריש קציר, נסים דהאן (ניחשתם נכון – גם הוא מש"ס). ולמה אלי ישי רוצה אותו שם? כדי לקדם את התכנית של אריאל אטיאס(ש"ס כבר אמרנו?) להקים עיר לחרדים בלבד בחריש. למרות התנגדות של כל תושבי האזור, של ארגוני סביבה, של גורמי תכנון במשרד הפנים עצמו, ולמרות מצוקת דיור של זוגות צעירים רבים באזור שרוצים פתרון דיור בר השגה בחריש, ולא רק לחרדים. אבל את ש"ס זה לא מעניין.

מחר, יום רביעי, ערב ראש השנה יצאו תושבי חריש-קציר והאזור לצמתי ואדי ערה וכביש 65 להניף דגל שחור מעל ועדת הפנים!

הפגנה מחר תתמקד בארבעה צמתים על כביש 65, צומת גן שמואל, צומת כרכור, צומת מג"ב וצומת קציר. תושבי האזור הודיעו שיבואו כולם בחולצות שחורות כדי להניף 'דגל שחור' מעל התנהלות ש"ס בענין חריש קציר. בצומת קציר מתכוונים התושבים לחסום את התנועה בואדי ערה. בצומת מג"ב הכינו התושבים מסכות של ניסים דהאן והם מתכוונים לשאת שלטים עם כל מיני אמרות שפר של דהאן שאמר בעבר לתושבי חריש," לכו  לגור בפלסטין" היתה אחת מהן. ההפגנה תתקיים בין השעות 10:00 ל-11:30.

דף האירוע בפיסבוק – https://www.facebook.com/event.php?eid=167916339956778

במקביל לפעילות הציבורית הגישו אתמול שניים מתושבי קציר, אשר שער ופיצ'י דובינר, עתירה לבג"ץ כנגד אלי ישי ומנכ"ל משרד הפנים , עמרם קלעג'י. העתירה קוראת למימוש הזכות היסודית של כל אזרח במדינה דמוקראטית – הזכות לבחור ולהיבחר.

להלן מתוך גוף העתירה –

"ההשלכות המתבקשות מצעד זה,[דחיית הבחירות בחריש קציר] במידה ויתבצע, הן בעיקרן שלילת הזכות הבסיסית

האלמנטארית של התושבים - ובתוכם העותריםלבחור ולהיבחר תקופה ארוכה , שבנסיבות מסויימות עלולה להגיע אף ל – 14 שנה !

לחיזוק עמדתנו נסתמך על בג"ץ 7364/03 ג'בארה נגד שר הפנים פורז )נספח מס' 3 ( שם הזכיר בית המשפט מפי השופטת פרוקצ'יה כי :"הזכות לבחור ולהיבחר היא זכות יסוד חוקתית מוכרת במדינת ישראל. כזו היא הזכות בבחירות לשלטון המרכזי, וכזו היא הזכות בבחירות לשלטון המקומי )עמ' 777)…

לאור עתירה זו בית המשפט הנכבד מתבקש בזאת להורות למשיבים להשיב לתושבי קציר וחריש

את זכותם הדמוקרטית ולקיים את הבחירות למועצה מקומית קציר חריש במועדן המקורי, דהיינו ב- 10/1/2012".(העתירה המלאה מצורפת כאן - בגץ אשר ופיצ'י נגד שר הפנים)

היום קצב בית המשפט פרק זמן קצר שלי 21 יום לשר הפנים למתן תשובה לעותרים.(מצורף כאן – החלטה 26 9 11)

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*