אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

ניסים דהאן הביתה! רוצים דמוקרטיה בחריש-קציר!

השבוע הוגשה בקשה של שר הפנים אלי ישי לדחיית הבחירות בחריש והארכת כהונתו של ניסים דהאן לשנתיים נוספות.  לאור בקשה נקבע דיון בנושא הועדת הפנים של הכנסת ב-26 לחודש זה.

עדכון קצר למי שלא עקב עד כה – ניסים דהאן הוא איש ש"ס, לשעבר שר הבריאות, המכהן בחריש כשש שנים. הוא ראש מועצה ממונה העומד בראש מועצה קרואה אשר מונתה על ידי משרד הפנים.  כל מעשיו ופועלו במהלך שנות כהונתו  הוא להכשיר ולקדם את בניית חריש כעיר לחרדים בלבד. מה טוב מזה לשר הפנים ישי ולשר השיכון אטיאס? למה להם לאפשר לתושבי חריש קציר לבחור להם ראש מועצה? הרי דהאן יושב בכל מוסדות התכנון כנציג הציבור של תושבי חריש-קציר. זהו אותו נציג ציבור שאמר לתושבי חריש שמצדו הם יכולים ללכת לגור בפלסטין, הוא מונה כדי להביא לחריש את החרדים. זהו אותו נציג ציבור שאמר לקיבוצי האזור שזמנם עבר, שהגיע הזמן שיחזירו את אדמותיהם למנהל מקרקעי ישראל, עכשיו תור החרדים. זהו אותו נציג ציבור שאמר שהוא מביא את החרדים לחריש כדי שהערבים בואדי ערה לא ירימו את הראש שלהם. זהו אותו נציג ציבור שאמר - "אני הולך להגיש תוכנית גדולה[לחריש] לכל מוסדות השלטון. אם צריך חקיקה ראשית, אעשה חקיקה ראשית ואם צריך לפטר מישהו – אני אפטר מישהו. ואם צריך להכניס מישהו לבית סוהר, אני אכניס מישהו לבית סוהר. אני אעשה הכל כדי שהחלום של עיר חרדית גדולה באזור יקום".

מה יקרה אם יבחר רחמנא לצלן נציג ציבור שאכן מייצג את הציבור? אם יבחר ראש מועצה מתוך תושבי חריש קציר, הוא עוד עלול לומר שתושבי המועצה אינם רוצים בהקמת עיר לחרדים בלבד. הוא עוד עלול לבקש שיוקצו שטחים בתוך תכנית העיר לטובת דיור בר השגה לכלל הציבור באזור. הוא עוד עלול, חס וחלילה, לומר שאם יש כל כך הרבה שטחים לבניה  בחריש, ניתן לייצר בה פתרון דיור משמעותי ומיידי לכלל הזוגות הצעירים באזור. ואם ממש יעלה לו השתן לראש, הוא עוד עלול לדרוש שאם יש תכנית להטבות וסבסוד דירות בחריש, שהן יוקצו באופן שוויוני לכלל הציבור!

זאת הסיבה שאלי ישי לא רוצה בחירות בחריש. הוא רוצה את  דהאן, הפרוייקטור שלו לטובת בניית עיר סקטוריאלית לחרדים, שימשיך לשבת בוועדת תכנון ייעודית להקמת עיר לחרדים בלבד, ויסתיר אותה מעיני כלל הציבור, כל זאת במסווה של ראש מועצה שמייצג את האינטרס הציבורי!

כאן אפשר לראות את חזונו של דהאן לעיר החרדית בחריש כפי שהציג אותו בכנס חרדי לפני מספר חודשים -

ניסים דהאן מונה להיות ראש מועצה בשל התנהלות גרעונית של חריש קציר. בכל פעם שנקבע מועד בחירות, אלי ישי פונה לועדת הפנים ומבקש את הארכת כהונת דהאן. לכבוד בקשת הארכת הדיון הנוכחית כתב מנכ"ל משרד הפנים, עמרם קלעג'י, דו"ח 'מקצועי' שמטרתו להסביר מדוע נדרשת כהונת דהאן – להלן בקשת ישי והדו"ח המלא – pnim2011-09-26

1. עמרם קלעג'י טוען שיש לשמור את המועצה מאוזנת תקציבית – מר קלעג'י – המועצה כבר מאוזנת תקציבית מעל שנתיים! עד מתי צריך לשמור שם את דהאן כדי לשמר את ההישג? עד שאחרון החילונים יעזוב את היישוב? הרי דהאן העלה את הארנונה בחריש לאחת הרמות הגבוהות ביותר בארץ (יותר מקיסריה וכפר שמריהו) והפסיק את כל השרותים העירוניים לאזרח פרט לפינוי זבל פחות או יותר. הישובים במועצה מוזנחים, שצ"פים מעלים קוצים,  מתקנים לילדים בגינות הציבוריות שבורים עד כדי סכנת נפשות, עמודי תאורה רבים מנופצים ולא מתוקנים, בורות ביוב פתוחים ללא מכסים ועוד. הוא פשוט מנסה לייאש את תושבי חריש כדי שיעזבו מרצונם.

2. הוא טוען שניסים דהאן עוסק בהטמעה של מבנה ארגוני למועצה – האמת היא שהמועצה תחת ניהולו של דהאן נגועה בשפע שערוריות ניהוליות, החל בתשלום 230 אלף ש"ח לממונה שרותי הדת של המועצה עבור הוצאות רכב, לאיש שאין לו כלל רישיון או רכב, וכלה בניסיונות להטיית מכרזים לכאורה של מגרשים בקציר לטובת גזבר המועצה. אף אחת משערוריות אלו ועוד רבות אחרות לא נקשרה ישירות לדהאן, אך מדובר בכל עובדי המועצה הבכירים ביותר תחתיו. אף אחד מהם לא הוזהר, לא הושעה מתפקידו ולא פוטר. האם אלו הנורמות הארגוניות עליהן אמון דהאן?

3.בסוף הדו"ח יוצא המרצע מן השק – קלעג'י טוען שלתושבי חריש אינטרס סקטוריאלי צר המנוגד לאינטרס הלאומי הדורש הקמת עיר גדולה בחריש(הוא לא מציין שמדובר בהקמת עיר חרדית שתגרש את כל תושבי חריש מביתם) – הוא אינו רוצה מעורבות של תושבים בתכנון העיר החרדית בשם טובת כלל הציבור! – מר קלעג'י היקר – אנחנו הפקנו דו"ח שנכתב על ידי מיטב הפרופסורים בתחום התכנון הכלכלי בישראל. הדו"ח קובע מפורשות – בניה של ערים לחרדים בלבד מנוגד לאינטרס ארוך הטווח של מדינת ישראל – ערים אלו יהפכו לבורות של עוני ומצוקה שיפגעו בחוסנה הכלכלי של מדינת ישראל, במרקם החברתי שלה, ובאוכלוסיה החרדית עצמה. בקישור הזה אפשר לראות כתבה מדה מרקר שהתפרסמה על הדו"ח וכן להוריד את הדו"ח המלא עצמו. יתר כל כן, לפני מספר שבועות פורסם דו"ח פנימי של משרד הפנים שעוקב אחרי ישום המלצות תמ"א 35. בפרק שעוסק באוכלוסיה החרדית נקבעו אותן המסקנות עצמן – יש להימנע מהקמת ערים נבדלות לחרדים, בייחוד באזורי פריפריה. להלן הכתבה על הדו"ח. אם כן מי מבטא  צורך סקטוריאלי צר המנוגד לאינטרס הלאומי של מדינת ישראל? תושבי חריש או ש"ס? ש"ס רוצה להפוך את חריש למגרש הפרטי שלה על חשבון כלל ציבור דורשי הדיור בישראל, ועל גבו של הציבור החרדי עצמו!


אנחנו רוצים בחירות דמוקרטיות בחריש! תושבי חריש-קציר זכאים לבחור לעצמם ראש מועצה אשר ייצג אותם, ולממש את זכותם הדמוקרטית הבסיסית ביותר – לבחור מי ינהל את ענייניהם.

מה אנחנו הולכים לעשות?

אנו מתכננים מספר פעילויות בנושא , במישור הציבורי, התקשורתי והחוקי וכן נעסוק בפניה ישירה לחברי ועדת הפנים בנושא. נפרסםאת הפעילויות השונות במהלך השבוע הבא.

הפעילות הראשונה בנושא היא הפגנה ביום ראשון הקרוב, ה-18 לחודש, בשעה 8:00 בבוקר. ביום זה תיערך הפגנה ביוזמת תושבי חריש וקציר בשער הישוב קציר – נקדם את פניו של ניסים דהאן בבואו למשרדו במועצה, ונקרא לו לפנות את מקומו.

להלן דף האירוע בפייסבוק – https://www.facebook.com/event.php?eid=147748955319877 – הפיצו הלאה ובואו להפגין איתנו!

וכאן יש גם עצומה שהעלו לרשת תושבי קציר – הפיצו אותה הלאה!

נמשיך לעדכן בתחילת השבוע!

5 תגובות

 1. יונה ניצן
  Posted 15 בספטמבר 2011 at 19:13 | Permalink

  אתם יכולים לפרסם את פרטיי.דהאן הזה לא מפחיד אותי
  אמירותיו,ללא קשר לנושא של חריש הן מקוממות ומעידות על שכרון הכוח שלקה בו
  במדינה מתוקנת הוא שצריך לששבת מאחורי סורג ובריח

 2. גדעון הדרי
  Posted 15 בספטמבר 2011 at 19:28 | Permalink

  בבחירות הבאות, מעמד הביניים, החילוני, השפוי צריך להקים גוף חדש שמטרתו הקמת קאליציה ללא דתיים וללא ימין קיצוני.
  קואליציה זו תחליף לא רק את הדיסקט, אלא את כל המחשב – שינוי כוון מוחלט.
  צריך להבין שהאוייב החרדי מאיים על הדמוקרטיה הישראלית לא פחות מהאויבים החיצוניים.

  כשהחרדים ישתלטו ויקימו על חשבוננו את חריש ובנותיה, הילדים שלנו יצטרכו לחזור לאירופה.

 3. ברכה ברטוב
  Posted 15 בספטמבר 2011 at 20:57 | Permalink

  עלו והצליחו. מגרו את שלטון האימה של ש"ס באמצעותו של דהאן ואלי ישי

 4. נעם הלל
  Posted 15 בספטמבר 2011 at 21:04 | Permalink

  כמה עצוב שבמדינת ישראל 2011, השתלטות חרדית מאורגנת ע"י הממשלה מצליחה למרר את חייהם של אזרחים רבים
  ההתנהלות של דהאן מזכירה מאפיה, רק שכאן זה בגיבוי ועידוד ממשלתי תוך התעלמות מוחלטת מתושבי חריש וקציר ומשאר תושבי המדינה שאינם חרדים !
  צריך להציב למאפיה הזו גבולות ולהדוף בכל הכח אותם ואת הערכים השליליים שהם מנסים לכפות עלינו !
  אדמות המדינה אינם בבעלות ש"ס והם שייכים לכולנו, אסור לתת לש"ס לנצל לרעה את כוחם בקואליציה כדי להקים עיר לר רלוונטית שעוד תהיה בכי לדורות, אסור לתת לעסקני נדלן לקבוע את אופי המדינה
  גם לנו מגיע דיור בר השגה, אפילו אם שרתנו בצבא ואנו משלמים מיסים כחוק!
  חריש לככככולם !!!

 5. Posted 16 בספטמבר 2011 at 12:15 | Permalink

  חברים
  רכגע רק פניות למבקר המדינה והרבה הרבה יחצ"נות יביאו לשינוי

One Trackback

 1. [...] לקריאה נוספת על המצב בחריש קציר Emailכתבות נוספות באתר:לא עני הוא האישאת הדיאלוג אי אפשר להפסיקאם אין עמי לי, מי לי? תאגים: חריש קציר, מחאה, ניסים דהאן [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*