אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

ניסים דהאן הביתה! – תושבי חריש קציר דורשים בחירות! – סיכום ההפגנה היום

היום, בשעה 8:00 בבוקר התאספו בשער הישוב קציר כ-100 תושבים מהמועצה האזורית חריש- קציר. התושבים חסמו את שער הישוב וחיכו לבואו של ניסים דהאן, ראש המועצה הממונה מטעם ש"ס בישוב. ההפגנה כונסה לאור בבקשה שהוציא השבוע שר הפנים, אלי ישי,  להארכת מנויו של ניסים דהאן, לשנתיים נוספות במועצת קציר חריש. דהאן מכהן כראש מועצה ממונה מזה כשש שנים, וכהונתו כבר הוארכה בעבר על ידי ועדת הפנים. בינואר 2012 מסתיימת כהונתו של דהאן בחריש, ובחירות היו אמורות להיערך במועצה. אולם כפי שקרה לפני כשנה, אלי ישי מבקש גם הפעם לדחות את הבחירות ולהאריך את כהונת דהאן עד שנת 2013. ניסים דהאן דחה את בואו ולא הגיע היום למועצה כמתוכנן. המפגינים אמרו – "זהו רק הצעד הראשון בסדרה של אירועים שנוציא לפועל, לא ניתן לדהאן לשבת בשקט."

גדעון מגל, יו"ר האגודה השיתופית בקציר אומר – " דהאן הרס לנו את הישוב. התנהלות המועצה שערורייתית. אנו משלמים את אחת הארנונות הגבוהות הארץ, יותר מבקיסריה ובכפר שמריהו, ולא ניתנים לנו כמעט שום שרותים מוניציפליים פרט לפינוי זבל!, כל השצ"פים מוזנחים, מערכת החינוך בישוב נפגעת, מתקני שעשועים לילדים שבורים עד כדי סכנת נפשות, אם מתלוננים על כך במועצה, הם מפרקים את המתקנים ולא בונים חדשים, משאירים לילדים מגרש ריק! המועצה נגועה בשערוריות שבוקרו בחריפות על ידי מבקר המועצה ודהאן אינו עושה דבר! הביאו את דהאן בגלל גירעונות במועצה. המועצה מאוזנת כבר שנתיים. עד מתי מתכוונים להחזיק אותו כאן? אנחנו רוצים לממש את זכותנו הבסיסית לבחירות דמוקרטיות. לא נהסס לפנות לבג"צ בעניין."

חמי בר-אור, 'המטה לעתיד חריש והאזור' ותושב חריש – "את ניסים דהאן לא מעניין שום דבר פרט לתכנית בניית העיר החרדית בחריש. הוא אמר לנו מפורשות שהוא בא לחריש כדי להביא את החרדים ומצידו התושבים הקיימים יכולים ללכת לגור בפלסטין. אלי ישי עושה כאן שימוש פסול בסמכותו למנות ראש מועצה. אין צידוק להחזיק את דהאן בחריש – הוא אינו מייצג את הציבור כאן! והוא זה שיושב בכל ועדות התכנון של חריש החרדית בתור נציג הציבור! כל מעשיו ופועלו במהלך שנות כהונתו  הוא להכשיר ולקדם את בניית חריש כעיר לחרדים בלבד. מה טוב מזה לשר הפנים ישי ולשר השיכון אטיאס? למה להם לאפשר לתושבי חריש קציר לבחור להם ראש מועצה? הרי דהאן יושב בכל מוסדות התכנון כנציג הציבור של תושבי חריש-קציר. זהו אותו נציג ציבור שאמר לתושבי חריש שמצדו הם יכולים ללכת לגור בפלסטין, הוא מונה כדי להביא לחריש את החרדים. זהו אותו נציג ציבור שאמר לקיבוצי האזור שזמנם עבר, שהגיע הזמן שיחזירו את אדמותיהם למנהל מקרקעי ישראל, עכשיו תור החרדים. זהו אותו נציג ציבור שאמר שהוא מביא את החרדים לחריש כדי שהערבים בואדי ערה לא
ירימו את הראש שלהם.

זהו אותו נציג ציבור שאמר - "אני הולך להגיש תוכנית גדולה[לחריש] לכל מוסדות השלטון. אם צריך חקיקה ראשית, אעשה חקיקה ראשית ואם צריך לפטר מישהו – אני אפטר מישהו. ואם צריך להכניס מישהו לבית סוהר, אני אכניס מישהו לבית סוהר. אני אעשה הכל כדי שהחלום של עיר חרדית גדולה באזור יקום".
את כל התמונות מההפגנה אפשר לראות כאן בפייסבוק שלנו. מאוחר יותר נעלה וידאו ערוך מההפגנה.

להלן ידיעה שהתפרסמה ב'הארץ' לקראת האירוע –

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1476337

2 תגובות

 1. גדעון הדרי
  Posted 18 בספטמבר 2011 at 21:20 | Permalink

  תושבי חריש המקוריים,
  אתם חייבים להפגין במלוא כוחכם, אם צריך באלימות.

 2. Posted 18 בספטמבר 2011 at 22:52 | Permalink

  הוא לא מתעניין בכם , הוא בא כשליח ש"ס ולא כנציג "ציבור" שאינו בכלל מעניינו.
  היהדות החרדית ש"סית מגלה את כל הכיעור שיש באנשים מרקע דתי בממשל אזרחי – כמו הכנסיה , בזמנה , הם משתלטים , מאמינים בזכותם העדיפה , שומרים על כפיפות מאמיניהם , ומנסים לכופף את מתנגדיהם. בארץ יש חוק ואנשי משפט. אל תנסו לפנות לליבם של דהאו ומשלחיו. צריך לעצור אותם בצו משפטי ואכיפה משטרתית נגד השתלטותם.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*