אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

עמותת אומץ פנתה לשר ישי – "בטל את הארכת כהונת דהאן בחריש קציר". במוצ"ש יפגינו תושבי חריש-קציר מול ביתו של אלי ישי.

היום (22/9/11) פנתה עמותת אומ"ץ לשר הפנים אלי ישי בדרישה להסיר את בקשתו להארכת כהונת ראש המועצה הממונה בחריש-קציר – ניסים דהאן. אלי ישי פנה בבקשה לועדת הפנים של הכנסת בבקשה לכנס דיון שיערך בשבוע הבא(26/9/11) שמטרתו הארכת כהונת דהאן. למרות שהמועצה בחריש מאוזנת כלכלית כבר למעלה משנתים, ולמרות דוחות מטרידים של מבקר המועצה המצביעים על כשלים חמורים בהתנהלות המועצה תחת ניהולו של דהאן עד כדי חשד בשחיתות שלטונית, ולמרות שהישובים חריש וקציר בשנים האחרונות סובלים מהזנחה חמורה, ממשיך שר הפנים לבקש את הארכת כהונתו של דהאן. סיבת הבקשה המרכזית היא רצונו של אלי ישי להמשיך לקדם במהירות המירבית את תוכנית הקמת העיר החרדית בחריש, אשר ניסים דהאן עושה ימים כלילות כדי לקדמה.יתר על כן, ניסים דהאן, כראש מועצת חריש קציר, יושב על תקן נציג הציבור בועדות התכנון של העיר החרדית, זאת למרות שאינו נבחר ציבור ולמרות שתושבי חריש טוענים נמרצות שהוא אינו מייצג את האינטרס שלהם כלל אלא חותר תחת הממשך מגוריהם בחריש.

חמי בר-אור, תושב חריש – " הארנונה שניסים דהאן גובה מאיתנו היא מהגבוהות בארץ – יותר מבקיסריה ובכפר שמריהו. הישוב מוזנח, גני השעשועים שבורים עד כדי סכנת נפשות, אין גינון, הכל קוצים,יש פגיעה חמורה בשרותי החינוך בישוב, ילדים רבים פתחו את שנת הלימודים בלי כיתות ועוד. ניסים דהאן פשוט רוצה שנעזוב את חריש. הוא רוצה להביא לכאן אלפי משפחות חרדיות והוא אמר לנו בפירוש שמצדו אנחנו יכולים ללכת לגור בפלסטין."

מתוך הפניה של אומ"ץ לאלי ישי – " תנועת אומ"ץ סבורה שיש קשר ישיר בין כוונתך להאריך את כהונתו של דהאן לבין הצעדים שננקטים בימים אלה ע"י משרד הבינוי והשיכון שבראשו עומד השר אריאל אטיאס מש"ס לאכלס את חריש באלפי משפחות חרדיות חלקן הגדול קשורות לש"ס על מנת העניק לישוב צביון חד גווני שידחק את האוכלוסייה החילונית מחוץ לישוב. אנו מבקשים ממך לבטל את הארכת כהונתו של ניסים דהאן לתפקיד יו"ר המועצה קציר חריש ולאפשר קיום בחירות לראשות מועצה בהקדם. אומ"ץ אינה מתכוונת לעמוד מנגד נוכח הפעילות הפוליטית המגמתית. "

להלן המכתב המלא – קציר חריש אומץ

במוצאי שבת הקרובה מתכננים עשרות מתושבי חריש-קציר והמטה לעתיד חריש והאזור לעלות להפגנה מול ביתו של השר אלי ישי בירושלים. ההפגנה מתוכננת לשעה 20:00. המגינים ישאו שלטים הקוראים לישי לקיים בחירות דמוקרטיות בחריש קציר במועדן ולא לאפשר את הארכת כהונת דהאן.


וידאו מההפגנה בתחילת השבוע בקציר  -

לפרטים נוספים – חמי בר-אור 054-6222783
דף האירוע בפייסבוק – https://www.facebook.com/event.php?eid=213393388724817

תגובה אחת

 1. רן כספי
  Posted 30 באוקטובר 2011 at 14:21 | Permalink

  חותם לשם חיזוקה של כל פעילות להצלת מעט הטבע המקורי/ייחודי שנותר
  ב"מרחבי" ישראל הקטנטנה – ואף לשם מניעת פיתוחם של גטאות אוכלוסייה מגזריים
  מכל סוג שהוא, חרדים ו/או אחרים !
  ומוטב לשים לב גם לנושא הכוונה האקטואלית להקמתו של שדה תעופה בינל"א בעמק יזרעאל
  שמשמעותו חד משמעית: חיסול כל שריד ופליט של אפיו של העמק – על כל תכונותיו.

One Trackback

 1. [...] קצת על דהאן ומהות כל העניין  - כאן. « עמותת אומץ פנתה לשר ישי – "בטל את הארכת [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*