אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

האם משרד השיכון חוזר לתכנית חריש הגדולה? דיון ראשון בעתירה על חריש.

ביום שני הקרוב, ה-24 לחודש, בשעה 12:30, יתקיים דיון ראשון בעתירה שהוגשה בעניין חריש, בבית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה. העתירה הוגשה על ידי אגודת "חריש הירוקה", אגודה התישבותית שהוקמה על ידי תושבי חריש כדי לבנות שכונה ירוקה פתוחה לכלל הציבור בחריש. אתר האגודה  - כאן.

אתמול התקבלה תשובת המדינה לעתירה שהוגשה.

עתירת חריש הירוקה – עתירה מנהלית-חריש

להפעתנו, כמשתמע מהנאמר בתשובת המדינה, משרד השיכון שב ומדבר על תכנית חריש הגדולה! בסעיף 41 (מצורף להלן) חוזרת המדינה ומצינת כי יעד האיכלוס של התכנית הוא 25,000 יחידות דיור – כלומר  שוב אנו מדברים על עיר שמיועדת ל-150,000 איש! למרות הטענות על צמצום השטח, למרות ההבטחות לכך שמדובר בעיר קטנה שלא תעלה על 50 אלף איש, משום מה, יעד הפיתוח המצוין במסמכים המשפטיים אותם מגיש משרד השיכון לבית הדין חוזר למספר המקורי שננקב בפרוגרמה של תכנית המתאר של חריש לפני כשנתים. הבטיחו שיסירו את יעד פיתוח זה, הבטיחו שישנו את נספח הפרוגרמה, והבטיחו והבטיחו והבטיחו. מסתבר שהבטחות יש כמו מים, אבל כשמשרד השיכון מגיש מסמכים משפטיים הוא מציין את מטרת הפיתוח המקורית של העיר – עיר גדולה המיועדת לכ-150,000 חרדים.

הנה הסעיף עצמו -


להלן  תשובת המדינה המלאה – תשובת המדינה לעתירה

בואו והצטרפו אלינו לדיון בבית המשפט ביום שני! חשוב לנו שכמה שיותר אנשים יגיעו ביום שני לבית המפט ויראו שם נוכחות. חשוב שהשופטת תראה שמאחורי העתירה עומדים תושבים מודאגים מכל האזור!

דף האירוע בפייסבוק – כאן.

תגובה אחת

 1. גילה חנילביץ חן
  Posted 18 באוקטובר 2011 at 15:33 | Permalink

  זה הזמן להפעיל לחץ על ראשי הישובים ובמיוחד על ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, כדי לשוב ולדון בתוכנית
  העיר המגלומנית של 150,000 תושבים. ובאותה הזדמנות גם להסביר שכל זמן שזאת תהיה עיר ש"סית (כדאי לקרוא את אתרי החרדים ולראות שם את "ההכרה" בש"ס כבעליה של העיר אלעד. כאשר שאר הציבור החרדי נחשב כ"אורח" וכך יהיה גם בחריש.)אין סיכוי שלמועצה ולתושבי האזור תתאפשר הבעת דעה ויינתן משקל לעמדות התושבים החיים באזור.

  אחרי שבג"ץ קבע כי תושב ערבי המבקש להתקבל לקציר זכותו לעשות כן אין מקום להגבלת מגורים בעיר גדולה (לא בישוב קהילתי כמו קציר אשר בו למרקם החברתי יש אולי איזושהי חשיבות ומשקל בקריטריונים לאיכלוס).

  הדרישה צריכה להיות מתן אפשרות לאוכלוסיות שונות להתגורר בעיר. אם נדרשת הפרדה, יקימו נא שכונות נפרדות אך התשתית העירונית תוקם לכלל אזרחי ישראל. אפשר לנסות ולרתום גם את הקשת המזרחית הדמוקרטית. נראה אותם פועלים מול ש"ס ולא רק מול ההתיישבות העובדת, אני לא רואה אותם בין רשימת השותפים.

  חג שמח
  גילה

2 Trackbacks

 1. [...] נוספת שעולה שוב מהעתירה היא לגבי היקף בינוי העיר. לאורך השנה האחרונה מכחישים שר השיכון אריאל אטיאס, שר [...]

 2. [...] לבנות בחריש עיר חרדית גדולה אלא עיר קטנה בלבד, אך הפקיד לפני שבועיים בביהמ"ש מסמכים שמציינים שוב שיעד פיתוח חריש הוא ל-25,000 יחידות [...]

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*