אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

דמוקרטיה בחריש-קציר? לא אם זה תלוי באלי ישי.

שתי כתבות התפרסמו על חריש בסוף השבוע –

1. כתבה על חריש במהדורת החדשות האלטרנטיבית - 'החדשות מהירקון 70' - לצפיה כאן.

2 כתבת המערכת של העיתון החרדי "בקהילה" של סוף השבוע הוקדשה לעניין דרישת תושבי קציר לסיים את כהונתו של ניסים דהאן בחריש ולקיים בחירות דמוקרטיות במועצה. שני תושבים מקציר, אשר שער ופיצ'י דובינר אף הגישו בג"ץ ברישה לקיים את הבחירות במועצה במועד שנקבע להן – ינואר 2012. על פי הכתבה ש"ס נערכת למלחמה כוללת על המשך כהונתו של דהאן. לאחר שאלי ישי נכשל בועדת הפנים של הכנסת, הוא רוצה להטיל את כל כובד משקלו על המשך כהונתו של דהאן, למרות התנגדות הליכוד וישראל ביתנו. את מרכז הכובד של הלחץ ישי מתכוון להטיל על הפרדת קציר מחריש והעברתה, ככל הנראה , למועצה אזורית מנשה. כך הוא יוכל להמשיך את כהונת דהאן בחריש, ולתמרן מסביב לעתירה שהגישו תושבי קציר. לפי הכתבה בעיתון "בקהילה", הסכנה הכי גדולה להקמת העיר החרדית בחריש היא לתת, רחמנא לצלן, לתושבי המועצה לנהל את עניניהם ולהחליט על עתידם – "לא קשה לנחש מה היה קורה אם במקום הייתה כבר מועצה מקומית המורכבת מהתושבים הקיימים. אין ספק כי זאתי הייתה גונזת את התוכניות כמו שעשה ראש עיריית בית-שמש לשעבר, דני ועקנין, ברמת בית שמש ג'. רק מהפך בראשות העיר ועלייתו של איש ש"ס, הרב משה אבוטבול, שמו סופית את החותמת החרדית ליד שמה של עיר השמש העולה… בלי חריש ש"ס תגמור את הקדנציה הנוכחית עם אלפיים דירות נוספות בבית שמש ועוד כמה מאות בנצרת עילית. הבוננזה של ההתישבות החרדית זו חריש ולכן מאיים ישי בפריצת כל המסגרות הקואליציוניות אם לא תאושר המשך הכהונה."

ישי ינסה לעשות כל קומבינה אפשרית כדי למנוע בחירות בחריש ולהמשיך את כהונת דהאן. נראה כי רוב הלחץ יופנה לכיוון מועצה אזורית מנשה.

להלן הכתבה המלאה -

2 תגובות

  1. ברכה ברטוב
    Posted 21 בנובמבר 2011 at 13:47 | Permalink

    ארור היום בו קמה תנועת ש"ס. המדינה הולכת אחורה בכיוון ימי הביניים ומה שחייבים לעשות זה הפרדת הדת מהמדינה. זה לא נראה כל כך באופק, אך עד אז עוד נאכל מרורים מהמפלגות הדתיות.

  2. אורי אביגור
    Posted 24 בנובמבר 2011 at 19:25 | Permalink

    ש"ס נהנית מחסינות הרוב- ברגע שיתחילו לחקור הסרחה אחת , יתגלו כל כך הרבה… אז לא נוגעים בהם והם חוגגים.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*