אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

ביום שני הקרוב – דיון בבג"צ – רוצים דמוקרטיה בחריש – ניסים דהאן הביתה!

ביום שני יתקיים דיון בעתירה שהוגשה על ידי תושבי חריש ועמותת אומ"ץ. מטרת העתירה היא להביא לבחירות דמוקרטיות בישוב חריש לאחר 6 שנים(!) של ועדה ממונה בראשות הרב ניסים דהאן. למעשה דהאן אינו עושה דבר וחצי דבר לשיקום ופיתוח חריש אלא עוסק, מעל ראשיהם של התושבים, בתוכניות להפיכת חריש לעיר החרדית הגדולה בישראל, בגיבוי משרד הפנים ומשרד השיכון, הנשלטים על ידי ש"ס.

להלן מתוך העתירה -

"שלילת הזכות לבחור ולהבחר, מתושבי חריש אינה סבירה אינה מידתית ונובעת משיקולים זרים…שינוי הרכב האוכלוסיה במועצה המקומית קציר חריש – מן הסתם ישפיע על תוצאות הבחירות, ומטרתו לדחוק את תושבי היישוב חריש…אשר על כן, החלטת משרד הפנים נגועה בחוסר סבירות ובשיקולים שאינם ממן העניין…הזכות לבחור ולהבחר היא מנשמת אפה של הדמוקרטיה. זכות בסיסית ראשונה במעלה, שנרמסת ברגל גסה כבר בפעם השניה בעניינם של תושבי חריש.

…הדעת אינה סובלת מצב שבו במקום לקיים בחירות, יוארך תוקף הכהונה של ראש ראשות פעם אחר פעם. הדברים מקבלים משנה תוקף כאשר אין מדובר בראש ראשות שנבחר על ידי תושבי היישוב, אלא באדם שנבחר משיקולים נסתרים על ידי שר הפנים, ובאופן ברור ומובהק אינו מייצג את האינטרסים של תושבי הישוב."

להלן דף האירוע בפייסבוק – https://www.facebook.com/events/237862172995414/ – הפיצו הלאה! הצטרפו אלינו ביום שני!

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*