אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

דב אביטל במאחז בחריש – " מה שקרה בהולילנד זה קטן לעומת מה שקורה בחריש… הגישה של המועצה ושל העומד הראשה להתמודדות עם הנושא נכשלה… לא סופרים אותנו."

היום אחה"צ, התארח במאחז בחריש דב אביטל, חבר קיבוץ מצר, המתמודד על ראשות מוא"ז מנשה.  לאחר הביקורת החריפה שמתחה מיכל שקד על התנהלות המועצה,ולאחרתגובתו של אילן שדה, חתם דב אביטל את הסבב, לעת עתה.

דב אביטל, מזכיר קיבוץ מצר בעבר, שימש כמנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית ושימש התפקידים שונים בתנועה הקיבוצית. כיום הוא מרצה בנושא פיתוח אזורי במסגרות שונות ומשמש כמזכיר קיבוץ הזורע.

דב אביטל  – "ההיכרות שלי עם חריש היא הכרות ארוכת שנים. יש כאן קבלנים ועסקנים שהולכים לעשות כאן הרבה כסף, מה שקרה בהולילנד זה קטן לעומת מה שקורה בחריש.

הבעיה היא לא החרדים. ניתן לחיות בדו קיום עם אוכלוסיה חרדית. הבעיה היא הגישה הדורסנית של דהאן וחבריו.

כל תכניות העיר הגדולה עדין נמצאות במגירות במשרד השיכון. הם לא ירדו מזה.

הגישה של המועצה ושל העומד הראשה להתמודדות עם הנושא נכשלה. הבעיה היא שלא לומדים משגיאות. לא סופרים אותנו. אנחנו לא שותפים לדיון על אף פרמטר של עתיד האזור. הגישה של דהאן וחבורתו לתושבי חריש היא נייר הלקמוס של מה שיקרה בהמשך בכל ישובי האזור.

זה יפגע במקורות הארנונה של מוא"ז מנשה ויגיע לכיס של כל אחד. יבקשו את הארנונה של המחצבה, אחר כך את הארנונה של אזורי המסחר והתעסוקה ולבסוף אפילו יבקשו את הארנונה החקלאית על המטעים של מצר.

אנחנו חייבים קודם כל לתמוך בקו הראשון של המאבק – תושבי חריש. אנחנו הקו השני – זה הולך להגיע לכל ישובי האזור תוך 4-5 שנים.

מי שבא להכניס את התבערה הלאומנית לתוך ואדי ערה ימצא פה שותפים לעשיית הבלאגן. לא חסרים פה בשטח גורמים שירצו ללבות את האש. זה מתכון לאסון.

התפקיד של ראש המועצה במנשה הוא לא להסתפק רק בהסדרת מתן שרותים לתושב. צריך לייצר פה מנהיגות שתוביל את המועצה ל-5 ו-10 שנים קדימה.

הובילו אותנו לגישה שאם נהיה ילדים טובים, העסק הזה(חריש) לא יפגע בנו. אנחנו טעינו. צריך לגלות מנהיגות ולהוביל את המאבק הזה קדימה."

תגובה אחת

  1. אריקה
    Posted 30 באוגוסט 2012 at 8:56 | Permalink

    אני לא יכולה שלא לתהות למה לא לוקחים אחריות ומפרסמים את העובדה שכעת יש דירות ב-400,000 שח (כפי שמפורסם בכל אתרי החדשות בארץ) בפרסום אגרסיבי לכלל תושבי המדינה. לפרסם וליידע כדי שיגיעו תושבים חילונים, ערבים, דתיים וכל מי שרוצה לגור במקום ולא להשאיר את העניין לחרדים בלבד. אפשר לפנות לקבוצות רכישה ולדאוג שמספר גדול של תושבים אכן יהיה חילוני. צריך תמיכה של המועצה לעניין כדי לאפשר בניית מתקנים שמתאימים לציבור חילוני, בתי ילדים, מתנסים, אולמות ספורט, מרפאות וכדומה ולא להשאיר את כל העניין בידי החרדים. יש לזכור את מצוקת הדיור בארץ, את מחירי הבתים והדירות שזינקו לשמיים, לפרסם שהמקום נמצא בסמיכות לכביש 6, במרכז הארץ, במקום ירוק, פסטורלי ומתאים לכולם!!!!! פשוט לצאת בפרסום כמו פרסומים שנעשים בבניית מגדלי יוקרה בארץ. מדובר במקום אטרקטיבי, מחיר שפוי לכל זוג צעיר , ואם תהייה תמיכה של המועצה הקהילה שתגיע תהייה מגוונת ואחראית ולא מכוונת על ידי רב זה או אחר. יום טוב לכולנו.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*