אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

ח"כ ניצן הורוביץ – " חריש הוא אולי אחד המאבקים החברתים החשובים ביותר שמתנהלים היום בישראל… האדמות האלו הן לא של אימא של אלי ישי ולא של סבתא של אריאל אטיאס… אני מתכוון ליזום דיון מיוחד בועדת הפנים בענין חריש ברגע שהכנסת תחזור מפגרה."

ח"כ ניצן הורוביץ ותנועת ישראל חופשית ביקרו אתמול במאחז המחאה בחריש. הורוביץ – " חריש הוא אולי אחד המאבקים החברתים החשוב ביותר שמתנהלים היום בישראל… האדמות האלו הן לא של אימא של אלי ישי ולא של סבתא של אריאל אטיאס… אני מתכוון ליזום דיון מיוחד בועדת הפנים בענין  חריש ברגע שהכנסת תחזור מפגרה."

אתמול ביקרו במאחז בחריש חבר הכנסת ניצן הורוביץ ביחד עם מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית ביחד עם פעילים נוספים מהתנועה. במפגש נכחו כ-40 איש מחריש, קיבוצי וכפרי האזור. חבר הכנסת הורוביץ הודיע שהוא יקדם דיון מיוחד בועדת הפנים של הכנסת בענין חריש בטווח הקרוב.

ח"כ ניצן הורוביץ– "אני מלווה את המאבק הזה הרבה שנים כבר מתחילתו. חריש הוא אולי המאבק החברתי החשוב ביותר שמתנהל היום בישראל. כשנכנסים פה לעובי הקורה ולפרטים מבינים שכל מתח קיים בחברה הישראלית מתנקז לכאן. קשה לחשוב על עוד מאבק שכל כך הרבה אי צדק מגולם בו. לא האמנתי עד שלא ראיתי את הדברים בעיניים. צריך להעלות את המאבק הזה על המפה ולהפוך אותו למאבק מוביל בציבוריות הישראלית.

אני לא נגד חרדים. אני בעד שכנות טובה, אבל את הדברים האלה צריך לעשות תוך כדי התחשבות, תוך כדי שיתוף של הציבור. האדמות האלו הן לא של אימא של אלי ישי ולא של סבתא של אריאל אטיאס. אבל מה שעושים במשרד הפנים ובמשרד השיכון זה הפוך לגמרי.

כשראיתי שמבטיחים פה דירות ב-450 אלף שקל הבנתי שהגיעו מים עד נפש. אני בעד דיור זול, אבל שיהיה דיור זול לכולם. על מה פרצה המחאה החברתית בשנה שעברה? אנחנו הצענו לממשלה לעשות בניה תקציבית ולתת פתרון דיור זול לכלל הציבור, אבל אצל ביבי זה לא מתאים לאג'נדה שלו. אבל זה בדיוק מה שהם עושים למגזר החרדי. הדם שלהם אחר? למה לא לכולם?

הייתי שותף למאבק שניהלנו בועדת הפנים על הבקשה להארכת הכהונה של ניסים דהאן. אני לא חושב שהיה אי פעם בתולדות ישראל ראש מועצה לתקופה כל כך ארוכה. הוא כבר שבר את השיא ואני לא חושב שמישהו ישבור את השיא הזה הרבה שנים. אורך הכהונה והנתק המוחלט של דהאן מהתושבים הם חסרי תקדים.

אני לא מאמין שהממשלה הזאת בהרכב שלה תעשה שינוי כיוון בענין חריש. הדרך הטובה ביותר לשנות כאן את המצב היא להחליף את הממשלה. אנחנו לא רחוקים מבחירות. אנחנו צריכים להחזיק את המאבק הזה חי ולנסות להתמודד על זה מול שר פנים אחר. אנחנו צריכים ללכת עם המאבק הזה עד הסוף, בצורה נחושה ולהלחם על זה שבמשרד הפנים ישב מישהו אחר.

הסיפור הוא לא רק של חרדים-חילוניים. יש פה היבט סביבתי חשוב שמתעלמים ממנו לחלוטין.

יש פה בחריש פעילים שיודעים לעשות מאבקים, מאוד שמחתי שקם המאחז הזה. צריך להמשיך ולחזק את הפעילות בשטח. אנחנו ממשיכים לפעול בענין הזה. אני מתכוון ליזום דיון מיוחד בועדת הפנים בענין  חריש ברגע שהכנסת תחזור מפגרה."

מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת 'ישראל חופשית' – "צריך להיות בחריש מערך שמאפשר לכל אזרח לבוא ולגור פה. הדבר הכי חשוב היום זה להזמין את כל הזוגות הצעירים במדינת ישראל לבוא לגור פה.

תנועת 'ישראל חופשית' פועלת בכל הארץ. אנחנו רואים את אותם הסימפטומים בכל עיר שאנחנו פועלים בה, אבל פה זה קורה בגדול, פה זה פרויקט הדגל.

'ישראל חופשית' תמשיך ללות ולסייע למאבק החשוב הזה."

את כל התמונות מהמפגש אפשר לראות הדף הפייסבוק שלנו - כאן.

__________________________________________________________________________

דבר נוסף – פרסום שפורסם אתמול בידיעות הקיבוץ מסביב לביקורת שמתחה מיכל שקד על התנהלותו של ראש מוא"ז מנשה אילן שדה בענין חריש - כאן. נושא חריש הופך לאייטם לוהט בבחירות ההולכות וקרבות במוא"ז מנשה. הרבה מהאופי של עתיד האזור ודמותה של חריש יושפע על ידי המדיניות שיתווה ראש המועצה של מנשה בשנים הקרובות.

____________________________________________________


ודבר אחרון והכי חשוב –  מחר בשעה 19:30 במאחז קבלת שבת וארוחת ערב

צמחונית. תבואו, נשמח לראותכם! האירוע בפייסבוק - כאן.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*