אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

מאחז חריש החופשית עלה היום לקרקע.

היום(6/8/12), בשעה 14:00 עלה מאחז חריש החופשית בשנית לקרקע. משאית פרקה במקום שני קראוונים שישמשו להתארגנות לוגיסטית ובהמשך יוקמו במקום גם אוהלים לשהיה. כ-20 מתושבי המקום וצעירי האזור התאספו כדי לבצע את ההקמה. בהמשך, אחר הצהריים הצטרפו למקימים עשרות מתושבי האזור.

עליה לקרקע בחריש

המאחז ממוקם בישוב חריש על התשתיות הריקות שהוקמו בישוב לפני למעלה מ-17 שנה, ועדין לא פותחו על ידי משרד השיכון.
אורי אופיר, תושב מצר, אגף המשימות של התנועה הקיבוצית - "אנחנו רואים בחריש הזדמנות גדולה. לאחר שהובהר סופית כי המהלך להעברת קציר למועצה אזורית מנשה הושלם, ולאחר שבבית המשפט המחוזי קיבלנו רוח גבית לכך שיש סיכוי שחריש תהיה פתוחה לכולם, הקמת המאחז באה לסמן כי ציבור רחב מהאזור רואה בחריש פתרון רלוונטי לעתידו. בין השותפים ניתן למצוא תושבי מועצה אזורית מנשה שרואים בחריש הזדמנות לכך שבניהם ובנותיהם יגורו בקרבתם במחיר שפוי.כמו כן תושבים מפרדס חנה ומחדרה שרואים את ההזדמנות בדיור במחיר שפוי באזור לאור העלייה החדה במחירי הדיור באזור.הקמת מאחז חריש באה להוכיח כי יש ציבור חילוני, דתי לאומי וחרדי שמוכן לחיות ולפתח את חריש כעיר פתוחה לכולם.מאחז חריש החופשית בא לסמן שינוי מגמה בהתייחסות של תושבי חריש והאזור, ממאבק למניעת עיר חרדית שנתפסה כאיום החלטנו לראות בהקמת עיר פתוחה לכולם הזדמנות משמעותית."

חמי בר-אור, תושב חריש, מנהל 'המטה לעתיד חריש והאזור' – "מדינת ישראל מתכוונת להקים בחריש עיר חדשה. מדינת ישראל נמצאת גם במשבר הדיור אולי החריף ביותר בתולדותיה. בימים

פורקים את הקראוונים

האחרונים מתפרסמות ידיעות על דרישות ולחצים, הגובלים בקרטליזציה, של רבנים חרדיים על המדינה בדרישות מרחיקות לכת. אין לנו שום דבר נגד החרדים. גם אין לנו בעיה שמדינת ישראל תחליט להקים שכונה חרדית בחריש. אבל אם מדברים פה על חלוקה של קרקעות במחיר אפס, ועל השתתפות של המדינה בחמישים אחוז מהוצאות הפיתוח במקום, אנחנו מכירים הרבה מאוד זוגות צעירים באזור שישמחו לבוא לגור בחריש בתנאים האלו. אגודה התישבותית של תושבי חריש אספה בשנתיים האחרונות, באפס תקציב, ובהרבה עבודה קשה, שמות של למעלה מאלף משפחות וזוגות צעירים מהאזור שמעונינות במגורים בחריש. ישנן היום קבוצות נוספות באזור שמתארגנות לקראת ההתמודדות במכרזים. אנחנו עולים לשטח וקוראים לתושבי האזור כולו להצטרף אלינו, ולהפוך את חריש לאלטרנטיבה אמיתית לדיור בר השגה."

אנו נפרסם בימים הקרובים את לוח הזמנים לאירועים הציבוריים במאחז! בואו הצטרפו אלינו!

את כל התמונות מהעליה לקרקע אפשר לראות כאן בעמוד הפייסבוק שלנו.

תגובה אחת

  1. אברהם המנחם
    Posted 7 באוגוסט 2012 at 8:42 | Permalink

    שלום וברכה. אני כרגע גר בלהבות חביבה ומוכן להגן על הטבע ואשמח לקשר מצדכם לברר אפשרות של שהייה במקום

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*