אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

ח"כ דב חנין במאחז חריש – " המאבק בחריש רק מתחיל. צריך לתת את הכל בחודשים הקרובים"

אתמול בערב (שני 3/9) התארח חבר הכנסת דב חנין במאחז המחאה בחריש. חבר הכנסת חנין בא לתמוך בתושבי האזור במאבקם. חנין מלווה את המאבק כבר 4 שנים. בהתכנסות נכחו כ-40 איש תושבי חריש והאזור.

בכנס השתתפו גם אחמד מילחם, ראש הועד הציבורי של ואדי ערה, וכן הרב אליהו קאופמן. קאופמן הוא רב חרדי אורתודוכסי המתנגד לאיכלוס חרדים בחריש. להלן הדברים שנאמרו -

ח"כ חנין – "מסתבר שכשהמדינה רוצה המדינה יכולה ואפשר ליצר פתרונות דיור במחיר שפוי. לצערי, המודל שקיים בחריש לא נראה בישראל. אפשר לקבל דיור מסובסד בישראל, אבל מי שלא רוצה לגור מעבר לקו הירוק מתקשה למצוא דיור במחיר שפוי.
הממשלה תכננה בחריש גוש חרדי גדול. התכנית הזאת יכולה היום להיכשל. אם תעשו מה שנכון ומה שצריך עכשיו, יכולה לקום בחריש עיר אחרת לחלוטין. כל הקונספציה של עיר ענקית מבוסס על עיר חרדית הומוגנית. אם תהיה פה עיר אחרת, מעורבת, דתית וחילונית, יהודית וערבית, גם מימדי העיר יושפעו. העיר תהיה יותר משולבת באזור וההתפשטות הטריטוריאלית שלה תהיה קטנה יותר.
העיר הזאת נמצאת על קו חדרה, 200 מטר בקו אויר מכביש 6, במיקום יפה בתנאים של הגליל כמו שכתבו תושבי הישוב באתר שלהם. הפניות של צעירים להירשם למגורים בעיר הזאת רק החלו.
אנחנו נמצאים בנקודת התחלה אמיתית גם במגזר הערבי. למה שגם אוכלוסיה ערבית לא תתארגן ותתמודד על מגורים בעיר הזאת?
אני הגעתי לכאן היום כדי להביע תמיכה במאמץ שלכם לחריש לכולנו, חריש של צדק חברתי, חריש שפתוחה לכלל האוכלוסיה. אם נצליח ליצור פה עיר לכולנו, נביא מסר חדש לכלל האזור.המאבק הזה רק מתחיל."

אחמד מילחם, ראש הועד הציבורי של ואדי ערה – " הפרויקט הזה התחיל כפרויקט של עליהום. מראש אמרו – אנחנו מביאים את החרדים לואדי ערה כדי שהערבים לא ירימו את הראש.

אני היום בן 62. בא לי פעם אחת להרגיש ישראלי. אף שר בממשלה אף פעם ךא התענין בבעיות הקיימות במגזר הערבי. אנחנו לא מענינים אותם. מי יעזור לנו לפתור את בעיות הדיור שלנו בכפרים, אטיאס? בטוח שלא.
לערבים אין שום בעיה עם שןם קבוצה בחברה הישראלית. אנחנו לא רבים עם אשכנזים, ספרדים, דתיים , חילוניים ולא עם אף אחד.
אנחנו לא רוצים להפוך את המאבק הזה למאבק לאומני. המאבק הזה הוא של כולם, והוא צריך לענין אנשים מכל הקשת הפוליטית הישראלית."

הרב אליהו קאופמן – " מה שמרתיח אותי במה שקורה פה זה שרוצים לבלום את הציבור הערבי ומצאו את הציבור החרדי הפראייר, שמוכן ללכת לכל מקום אחרי דיור זול, ולא מצוי בתקשורת ולא מבין לאן שולחים אותו.
אני מכיר ש"ס אחרת, ש"ס השתנתה עם השנים והפכה למפלגת לווין של הליכוד. עסקנים בדרגות הנמוכות ביותר עוסקים בפיתוח העיר חריש.
אני רואה אסון גדול אם חס ושלום ציבור חרדי גדול יגיע לחריש. אנחנו רוצים לגור במקומות אחרים,לא להסתכסך. אנחנו לא רוצים להיות חלק מהתכנית הזאת. הדת היהודית מנוצלת ללאומנות. אין לזה קשר לדת. משתמשים בציבור האומלל והמסכן הזה[החרדי] כדי לגרום לשפיכות דמים, ואחר כך אומרים שהדת היא הגורם לכל הבעיות."

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*