אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

היום בדה מרקר – המכרזים בחריש: במשרד המשפטים תומכים בפסילת העמותות החרדיות

שלום לכולם.

אנחנו כבר כמה חודשים נמצאים בפעילות אינטנסיבית בחריש, וקצב העדכון באתר לא היה גבוה.
כולם נמצאים היום בהמתנה להחלטת ועדת המכרזים של מנהל מקרקעי ישראל והיועץ המשפטי לממשלה בעקבות תלונה שהגישה 'חריש הירוקה' כנגד 'ועד הדיור החרדי' – חברה בע"מ בניהולו של מאיר פורוש, שהתנהלה כקרטל, והפרה את תנאי המכרז, במטרה להשתלט על מרבית השטח בחריש.

היום התפרסמה בדה- מרקר הכתבה הזאת -  להלן מתוך הכתבה –

"במשרד המשפטים סבורים כי יש לפסול את המכרזים למגרשים בחריש שבהם לקחו חלק 13 עמותות חרדיות. מכיוון שכל העמותות מיוצגות על ידי חברת אחת – ועד הדיור החרדי המאוחד – התעורר חשד להטיית מכרזים בהתארגנות עסקית. כעת הטיפול בפרשה מועבר בחזרה למגרשו של של מינהל מקרקעי ישראל. הממונה על ההגבלים העסקיים הביע דעתו בנושא, והוא תומך בדעה שהביע במשרד המשפטים.

לפני כשבוע שלח המינהל מכתבים לראשי ועד הדיור החרדי המאוחד, ל-13 העמותות המעורבות ולקבלני הביצוע שהתקשרו אתן בהסכמי משנה, ובהם נדרשים המכותבים להשיב על הטענות שהועלו נגדם עד 20 בדצמבר. בתום השימוע בכתב, הסוגיה תוכרע על ידי היועץ המשפטי של המינהל, עו"ד יעקב קווינט, בהתייעצות עם משרד המשפטים."

מדוע עמדת היועץ המשפטי לממשלה חשובה כל כך? הנה פרשנות שפורסמה היום באתר החרדי פתרונט

"השאלה היא מה יהיה לאחר הכרעת ועדת המכרזים של המינהל. לפי מה שנראה עכשיו, הצד המפסיד יגרור את ההליך כולו לבג"צ, וכאן אנחנו חוזרים לעמדת היועץ המשפטי לממשלה.

מדוע, כי בוועדת המכרזים גם יודעים כי הנושא כולו יגיע לבג"צ ומי שאמור להגן על עמדת המינהל יהיה משרד המשפטים, דהיינו, היועץ המשפטי לממשלה -  ולכן הערכה היא שהמינהל יקבל את המלצת היועץ המשפטי, ולו כדי לעבור את מבחן בג"צ בעתיד."

פסילת ועד הדיור החרדי של פורוש  פירושה, ככל הנראה, שרוב הזוכים במכרזים בחריש יהיו לא חרדיים, ופני העיר העתידית ישתנו לחלוטין. אנו ממתינים להחלטות ועדת הממכרזים, ויתכן שעוד יעמוד בפנינו סיבוב נוסף בבית המשפט, אך בהחלט יש סיבות לאופטימיות.

נמשיך לעדכן.

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*