אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

לשנה הבאה בחריש הבנויה!

בשנים עברו, לאורך שנות המאבק על חריש בירכנו ובורכנו לא פעם לכבוד חג הפסח בברכה – "לשנה הבאה בחריש הבנויה". אנחנו שמחים השנה, בפעם הראשונה, לחזור על הברכה הזאת, ולהתכוון לזה באמת!

לאחר כמעט חמש שנים של מאבק בחריש, הצלחנו להפוך את חריש להזדמנות אמתית לצמיחה ולפיתוח של כל האזור כולו. עמותת 'נאות חריש', שהקמנו באמצעות פעילותה של חברי 'חריש הירוקה', הצליחה לפסול את רוב העמותות החרדיות שהשתתפו במכרז בשל התארגנות בלתי חוקית. אי לכך 700 המשפחות החברות בעמותה זכו במכרז ויישבו את העיר העתידית שתיבנה.

להלן תמונה מתוך כנס היסוד שערכנו לפני כחודש למשתכנים החדשים בחריש באולם המופעים בגן שמואל, שהתמלא מפה לפה בלמעלה מ-900 איש שרכשו דירות בחריש – ככה זה נראה – תכירו את השכנים החדשים שלכם -

בנוסף זכו בחריש עוד עמותות ויזמים רבים שהאוריינטציה שלהם היא בניה לכלל הציבור.

עם זאת, עדיין לא הגיע הזמן לנוח על זרי הדפנה ולהכריז על סוף המאבק. אנחנו מקדישים מאמצים רבים כדי להמשיך את התנופה של חריש בציבור החילוני ולקבע אותה בתודעה כעיר של כולם, כעיר שמאפשרת דיור בר השגה אמתי ועכשיו, וכעיר שהיא הזדמנות אמתית לגידול, צמיחה והתפתחות של קהילות חדשות באזור.

אנו מגבשים קבוצה חדשה שמטרתה בניה של שכונה נוספת בחריש, שהיקפה כ-600 יחידות דיור, שההרשמה הרשמית אליה תתחיל לאחר חול המועד. משמעות הדבר שנוכל לבסס גוש עירוני חילוני גדול בחריש שמונה למעלה מ-1300 יחידות דיור ויתווה את אופי העיר המתפתחת.

בימים אלו אנו עושים ימים פתוחים במשרד של חריש הירוקה בקיבוץ ברקאי. זוהי הזדמנות להצטרף לתנופה של הפרויקט הראשון שלנו לפני שאנו מתחילים פרסום ארצי כפי שעשינו בפעם הקודמת. כל הפרטים על הקבוצה החדשה נמצאים באתר חריש הירוקה  - כאן. היום הפתוח הראשון שלנו יהיה מחר – יום רביעי, בין השעות 10:00 עד 15:00. דף האירוע בפייסבוק – כאן. יום פתוח נוסף מתוכנן ביום שישי, מיקום ושעות יתפרסמו בהמשך. עזרו לנו להפיץ את זה הלאה לכמה שיותר אנשים!

שומרים על חריש פתוחה לכולם! לשנה הבאה בחריש הבנויה!

חג שמח!

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*