אתר הקואליציה למאבק בתוכנית השר אטיאס לבניית עיר של 150,000 תושבים, לחרדים בלבד, על היישוב חריש באזור ואדי ערה

סוף לשלטון ש"ס בחריש – שר הפנים מודיע על בחירות בישוב לאחר 10 שנים של מועצה ממונה.‎

נצחון נוסף היום לתושבי חריש – שר הפנים גדעון סער הודיע לבג"ץ שהוא לא מוצא לנכון להאריך את כהונת נסים דהאן, ראש המועצה הממונה המכהן בחריש מזה 7 שנים, ושהבחירות יתקיימו ביחד עם הבחירות הארציות לראשויות המקומיות בחודש אוקטובר. בכך נענה משרד הפנים לעתירת התושבים שדרשה לסיים את כהונת דהאן ולקיים את הבחירות במועדן. העתירה הוגשה על ידי שני תושבי הישוב – נעם הלל ועומר מוהאן ועמותת אומ"ץ, אשר יוצגו על ידי עו"ד ישראלה אלימלך.

להלן מתוך החלטת שר הפנים – "שר הפנים, מר גדעון סער, לאחר שבחן את סוגיית מועד הבחירות במועצה המקומית חריש, החליט כי איננו רואה מקום להפעלת סמכותו בהתאם לפקודת המועצות המקומיות, לצורך הארכה נוספת של כהונת הוועדה הממונה מעבר לתקופה שנקבעה לכך, על פי החלטת שר הפנים דאז, מר אלי ישי, קרי, חודש אוקטובר 2013".

את הודעת השר אפשר לראות  כאן – החלטת גדעון סער לבחירות בחריש

ניסים דהאן, איש ש"ס, ובעברו שר הבריאות היה אחד המובילים העיקריים בפועל של יזמת משרד השיכון להפוך את חריש לעיר חרדית.

נעם הלל, אחד העותרים, תושב חריש ומנהל "חריש הירוקה" אומר–" היום אנחנו רושמים הישג נוסף בדרך להפוך את חריש לעיר חדשה, מתקדמת ופתוחה לכל. חריש מתמצבת כעיר פתוחה לכל, היא תהיה מודיעין של שנת 2013. היום התבשרנו על החלטת שר הפנים על סיום כהונתו של ניסים דהאן וקיום בחירות בישוב. חריש עומדת בפני אתגרים רבים בכדי להפוך לעיר ואנחנו מתכוננים לדרך החדשה העומדת בפנינו . אנחנו מצפים לשיתוף פעולה עם משרד הפנים כדי להרים את העיר הזאת על הרגליים בזמן מהיר."

אריה אבנרי, עמותת אומ"ץ – " תנועת אומ"ץ מברכת על החלטת שר הפנים לקיים את הבחירות. זהו אקט דמוקרטי ראשון במעלה. אומ"ץ מאמינה תמיד שבסופו של דבר הצדק מנצח"

תודה לנעם ולעומר על העתירה והשקעת הזמן, תודה לאומ"ץ על הליווי והאמונה, ותודה לעו"ד ישראלה אלימלך שעשתה עבודה נפלאה!

הוספת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם ולא תימסר. שדות החובה מסומנים בכוכבית (*)

*
*